Pracovisko právnych kliník pripravilo pre gymnazistov stretnutie s odborníkmi z právnických profesií

V tomto akademickom roku je to presne 20 rokov, čo Právnická fakulta realizuje vzdelávací program Street law, nazývaný tiež program Právo na každý deň. Aj pri tejto príležitosti sa v pondelok 29. januára 2024 uskutočnila na pôde Právnickej fakulty beseda, ktorá bola určená pre študentov a študentky 7 košických gymnázií, zapojených do programu Street law. Besedy sa zúčastnilo viac než 60 stredoškolákov z Gymnázia Šrobárova 1, Gymnázia Alejová 1, Gymnázia M. R. Štefánika, Gymnázia Park Mládeže 5, Gymnázia Trebišovská 12, Gymnázia Poštová 9 a Evanjelického gymnázia J. A. Komenského.

Besedu pod názvom „Kto je kto na súde? Alebo čo (ne)vieme o právnickom povolaní?“ zorganizovalo Pracovisko právnych kliník a pozvanie diskutovať so stredoškolákmi prijali odborníci z praxe: JUDr. Andrea Galdunová, sudkyňa Krajského súdu v Košiciach, JUDr. Peter Koromház, prokurátor Krajskej prokuratúry Košice a JUDr. Tomáš Illeš, advokát. Študentov privítal dekan Právnickej fakulty, prof. JUDr. Miroslav Štrkolec, PhD. a celé stretnutie zastrešovala koordinátorka programu Street law JUDr. Daniela Lamačková, PhD. Zo strany študentov a študentiek gymnázií zaznelo aj niekoľko praktických a aktuálnych otázok. Zo záujmu a vysokej účasti zo strany stredných škôl sa úprimne tešíme.