Významný úspech študentiek Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach vo finále Česko-slovenskej právnickej súťaže ŠVOČ v Prahe

Právnická fakulta Univerzity Karlovej v Prahe bola organizátorom tohtoročného  česko-slovenského finále právnickej súťaže o najlepšiu študentskú prácu v študentskej vedeckej odbornej činnosti ŠVOČ pre rok 2023.

Podujatie sa konalo vo štvrtok 21. septembra 2023 a do súťaže za našu fakultu boli na základe výsledkov fakultného kola nominovaní deviati študenti. V šiestich sekciách súťažili – Bianka Miňová, Šimon Šoltés, Bc. Lenka Dancáková, Mgr. Katarína Alexandra Daňková, Mgr. Martin Jurašek, Mgr. Denisa Rudžiková, Mgr. Bc. Filip Baláži, JUDr. Marko Mašan a Mgr. Veronika Geschwandtnerová.

Zároveň Právnickú fakultu UPJŠ v Košiciach reprezentovali v hodnotiacich komisiách zástupcovia z radov učiteľov, konkrétne doc. JUDr. Miroslav Fico, PhD., JUDr. Miroslava Kušníriková, PhD. a JUDr. Viktória Koľveková, PhD.

Na základe výsledkov súťaže môžeme s hrdosťou konštatovať, že Mgr. Katarína Alexandra Daňková sa so svojou prácou na tému Konflikty zjednotenej priamej úpravy a kolíznej úpravy v oblasti prepravných zmlúv s cudzím prvkom“  umiestnila na 1. mieste v sekcii „Evropské právo, mezinárodní právo veřejné, mezinárodní právo soukromé“.

Mimoriadne nás teší skutočnosť, že na víťazných priečkach sme mali aj ďalšie zastúpenie a síce študentka Bianka Miňová so svojou súťažnou prácou na tému „Surogačné materstvo – budúcnosť právnej úpravy SR? získala 2. miesto v sekcii „Autorské právo, pracovní právo, rodinné právo, zdravotnické právo“.

K dosiahnutému úspechu  oceneným študentkám úprimne blahoželáme! Zároveň ďakujeme všetkým súťažiacim i všetkým členom hodnotiacich komisii za výbornú reprezentáciu fakulty.