Editor´s Choice Article

Vedci z Katedry botaniky Ústavu biologických a ekologických vied  v spolupráci s Laboratóriom NMR z Ústavu chemických vied Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pracujú na izoláciách a identifikácii sekundárnych metabolitov lišajníkov. Tento výskum zahŕňa celý proces od zberu po získavanie chemicky čistých látok a následné testovanie ich biologického potenciálu. V rámci spolupráce sa im podarilo minulý rok publikovať článok s názvom „A Comparative Study of Isolated Secondary Metabolites from Lichens and Their Antioxidative Properties“  v prestížnom časopise Plants.

Tento rok bol ich článok vybratý hlavným editorom časopisu Plants ako “ Editor´s Choice Article„, kde je každoročne vybratých niekoľko článkov na odporúčanie editorov. Cieľom tohto výberu sú články, ktoré predstavujú najzaujímavejšie publikované výsledky pre čitateľov časopisu.

Srdečne blahoželáme výskumnému tímu, ktorí sa venuje sekundárnym metabolitom lišajníkov a prajeme im veľa ďalších úspechov.