Obhájené dizertačné práce v roku 2004

1. RNDr. Silvia Lacková – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. doc. RNDr. Michal Jaščur, CSc.„Teoretické štúdium vlastností vybraných magnetických systémov“
obhajoba dňa 24.3.2004 na PF UPJŠ v Košiciach

2. RNDr. Jozef Strečka – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. doc. RNDr. Michal Jaščur, CSc.„Kvantové aspekty exaktne riešiteľných nízkorozmerných spinových systémov“
obhajoba dňa 24.3.2004  na PF UPJŠ v Košiciach

3. RNDr. Jozef Kravčák – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. prof. RNDr. Pavol Vojtaník, DrSc.„Smerové usporiadanie, magnetické vlastnosti a stabilita feromagnetických zliatin“
obhajoba dňa 25.3.2004  na PF UPJŠ v Košiciach

4. RNDr. Marcela Kajňaková – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. RNDr. Alžbeta Orendáčová, PhD.„Experimentálne štúdium nekonvenčných magnetických systémov so spinom S = ½“
obhajoba dňa 25.3.2004  na PF UPJŠ v Košiciach

5. RNDr. Miriam Jadroňová – Teória vyučovania fyziky – škol. doc. RNDr. Michal Konč, CSc.„Nové prístupy vo vyučovaní optiky na gymnáziu“
obhajoba dňa 6.5.2004  na PF UPJŠ v Košiciach

6. RNDr. Radoslav Bučík – Jadrová a subjadrová fyzika – škol. doc. Ing. Karel Kudela, DrSc.„The fluxes of secondary gama rays observed at low earth polar orbit“ (Toky sekundárneho gama žiarenia na nízkej polárnej orbite)
obhajoba dňa 7.5.2004 na PF UPJŠ v Košiciach

7. RNDr. Diana Fedunová – Biochémia – škol. doc. Ing. Marián Antalík, DrSc.„Modifikácia vlastností hemových proteínov pomocou polyaniónov“
obhajoba dňa 24.5.2004 na PF UK v Bratislave

8. RNDr. Katarína Reiffová – Analytická chémia – škol. prof. Ing. Karol Flórián, DrSc.„Planárne chromatografické techniky v analýze prebiotík“
obhajoba dňa 15.6.2004  na HF TU v Košiciach

9. RNDr. Alexander Hanudeľ – Analytická chémia – škol. doc. RNDr. Adam Košturiak, CSc.„Štúdium acidobázických vlastností vybraných derivátov 2,3-dioxoindolu“
obhajoba dňa 15.6.2004  na HF TU v Košiciach

10. RNDr. Ľubica Tričšíková – Anorganická chémia – škol. doc. RNDr. Jozef Chomič, CSc.„Kyanokomplexy striebra s N-donorovými ligndami“
obhajoba dňa 17.6.2004 na FCHPT STU v Bratislave

11. RNDr. Martin Gmitra – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. doc. RNDr. Denis Horváth, CSc.„Využitie princípov samoorganizácie v simuláciách magnetických systémov“
obhajoba dňa 30.6.2004. na PF UPJŠ v Košiciach

12. RNDr. Martina Regensbogenová – Genetika – škol. doc. RNDr. Peter Javorský, DrSc.
„Genetická variabilita bachorových ciliát, archebaktérií a eubaktérií“
obhajoba dňa 6.10.2004  na PF UPJŠ v Košiciach

13. RNDr. Vladimíra Tomečková – Biochémia – škol. doc. RNDr. Jaroslav Kušnír, CSc.„Spektrálny fluorescenčný monitoring životných funkcií mitochondrií, niektorých metabolických pochodov a účinku xenobiotík“
obhajoba  dňa 26.10.2004 na PF UPJŠ v Košiciach

14. RNDr. Monika Šuleková – Analytická chémia – škol. doc. Mgr. Vasiľ Andruch, CSc.„Štruktúra, spektrálne charakteristiky, acidobázické a komplexotvorné vlastnosti a analytické využitie 2-[2-(4-metoxy-fenylamino)-vinyl]-1,3,3-trimetyl-3H-indolia hemisulfátu“
obhajoba dňa 27.10.2004 ÚVZ TU v Herľanoch.

15. RNDr. Milan Hudec – Programové a informačné systémy – škol. doc. RNDr. Gabriela Andrejková, CSc.„Syntéza a rozpoznávanie reči“
obhajoba dňa 26.11.2004  na PF UPJŠ v Košiciach

16. RNDr. Adriana Zeleňáková – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. doc. RNDr. Peter Kollár, CSc.„Doménová štruktúra jemnozrných magneticky mäkkých materiálov“
obhajoba dňa 8.12.2004 na PF UPJŠ v Košiciach

17. RNDr. Rastislav Andrejco – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. prof. RNDr. Pavol Vojtaník, DrSc.„Magnetic after-effect in amorphous ferromagnetic alloys“
obhajoba dňa 8.12.2004  na PF UPJŠ v Košiciach

18. RNDr. Mária Piknová – Biochémia – škol. doc. RNDr. Peter Pristaš, CSc.„Genetická variabilita a restrikčno-modifikačné systémy anaeróbnych baktérií“
obhajoba dňa 14.12.2004  na ÚBCHGŽ SAV v Ivánke pri Dunaji.