Obhájené dizertačné práce v roku 2005

1. RNDr. Jana Hajduková – Diskrétna matematika – škol. doc. RNDr. Katarína Cechlárová, CSc.„The stable partition problem“
obhajoba dňa 13.1.2005 na PF UPJŠ v Košiciach

2. RNDr. Monika Molnárová – Diskrétna matematika – škol. doc. RNDr. Martin Gavalec, CSc.„Periodic properties of matrices in max-plus algebra“
obhajoba dňa 13.1.2005  na PF UPJŠ v Košiciach

3. RNDr. Mária Čekanová – Genetika – škol. doc. RNDr. Peter Fedoročko, CSc.„Mechanisms of growth modulation of human lung cancer cells by pulmonary fibroblasts“
obhajoba dňa 25.1.2005 na PF UPJŠ v Košiciach

4. RNDr. Jozef Bednarčík – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. doc. RNDr. Peter Kollár, CSc.„Štruktúra a magnetické vlastnosti práškových materiálov na báze kobaltu“
obhajoba dňa 15.3.2005 na PF UPJŠ v Košiciach

5. RNDr. Jana Tóthová – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – bez školiteľa„Dynamika polymérov v roztoku s hydrodynamickou pamäťou“
obhajoba dňa 15.3.2005  na PF UPJŠ v Košiciach

6. RNDr. Mária Richterová – Biofyzika – škol. doc. RNDr. Vladimír Lisý, CSc.„Statické a dynamické vlastnosti membrán a vezikúl“
obhajoba dňa 16.3.2005  na FMFI UK v Bratislave

7. RNDr. Jozef Hritz – Biofyzika – škol. prof. RNDr. Pavol Miškovský, DrSc.„Molecular Modeling of Interaction of Hypericin and Phorbol Esters with Biologically Relevant Proteins“
obhajoba dňa 16.3.2005 na FMFI UK V Bratislave

8. RNDr. Silvia Kočanová – Biofyzika – škol. prof. RNDr. Pavol Miškovský, DrSc.„Štúdium protinádorového účinku fotoaktívnej molekuly hypericínu na U-87 MG gliómové bunky: úloha inhibície proteínkinázy C v apoptotických signálnych cestách“
obhajoba dňa 27.5.2005 na PF UPJŚ v Košiciach

9. RNDr. Jozef Hanč – Teória vyučovania fyziky – škol. doc. RNDr. Slavko Chalupka, CSc.„Aplikácia Feynmanovho prístupu vo vyučovaní kvantovej mechaniky“
obhajoba dňa 22.6.2005 na PF UPJŠ v Košiciach

10. Mgr. Janka Vrláková – Jadrová a subjadrová fyzika – bez školiteľa„Neštatistické fluktuácie v zrážkach relativistických jadier“
obhajoba dňa 24.6.2005 na PF UPJŠ v Košiciach

11. RNDr. Martin Humeník – Organická chémia – škol. prof. RNDr. Milan Dzurilla, CSc.„Štúdium syntézy, štruktúry a biologickej aktivity glykozidov benzokamalexínu“
obhajoba dňa 27.6.2005 na FCHTP STU v Bratislave

12. RNDr. Rastislav Varhač – Biochémia – škol. prof. Ing. Marián Antalík, DrSc.„Štruktúrne zmeny cytochrómu C a jeho komplexu s kyanovodíkom v denaturačných podmienkach“
obhajoba dňa 7.10.2005 na PF UK v Bratislave

13. RNDr. Karla Čipková, rod. Musilová – Diskrétna matematika – škol. doc. RNDr. Danica Studenovská, CSc.
„Graphs induced by monounary algebras“
obhajoba dňa 8.11.2005 na PF UPJŠ v Košiciach

14. RNDr. Rastislav Lencses – Programové a informačné systémy – škol. prof. RNDr. Peter Vojtáš, DrSc.„Efektívne a ditribuované algoritmy pre vyhľadávanie informácií s podporou relačnej databázy“
obhajoba dňa 30.11.2005 na PF UPJŠ v Košiciach