Obhájené dizertačné práce v roku 2006

1. RNDr. Renáta Ujháziová – Teória vyučovania matematiky – škol. prof. RNDr. Jan Kopka, CSc.„Výskumný prístup a skúmanie v školskej matematike“
obhajoba dňa 25.1.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

2. RNDr. Slavomír Tuleja – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. doc. RNDr. Vladimír Ilkovič, CSc.„Kvantová teória magnetických vlastností feromagnetických tenkých vrstiev“
obhajoba dňa 26.1.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

3. Mgr. Petr Hanák – Biochémia „Mutational Analysis of UCP1 and Phylogenetic Relations within the Uncoupling Protein Subfamily“
obhajoba dňa 1.3.2006 na PF UK v Bratislave

4. RNDr. Gabriel Žoldák – Biochémia – škol. prof. Ing. Marián Antalík, DrSc.„Konformačná stabilita a funkcia NADH oxidázy z Thermus thermophilus“
obhajoba dňa 25.4.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

5. RNDr. Patrik Danko – Biochémia – škol. prof. Ing. Dušan Podhradský, DrSc.„Konformačné prechody plazmidovej DNA“
obhajoba dňa 25.4.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

6. RNDr. Štefan Berežný – Diskrétna matematika – škol. doc. RNDr. Katarína Cechlárová, CSc.„Optimalizačné problémy na grafoch s kategorizáciou hrán“
obhajoba dňa 26.4.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

7. RNDr. Milan Tuhársky – Diskrétna matematika – škol. prof. RNDr. Stanislav Jendroľ, DrSc.„Analógie Kotzigovej vety pre mapy na plochách“
obhajoba dňa 26.4.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

8. RNDr. Eva Balentová – Organická chémia – škol. doc. RNDr. Ján Imrich, CSc.„Ditopic β-Lactam Peptidomimetics: Design, Synthesis and Conformational Analysis and Synthesis and Structural Elucidation of New Acridine Derivatives Possessing Five-membered Heterocyclic Rings“
objahoba dňa 19.5.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

9. RNDr. Zuzana Čurillová – Organická chémia – škol. doc. RNDr. Peter Kutschy, CSc.„Využitie 1-metoxy- a niektorých 1-glykozylindol-3-karbaldehydov na syntézu indolových fytoalexínov a ich analógov“
obhajoba dňa 19.5.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

10. RNDr. Silvia Čuvanová – Anorganická chémia – škol. doc. RNDr. Mária Reháková, CSc.„Materiály na báze zeolitov a ich využitie v praxi“
obhajoba dňa 23.5.2006  na PF UPJŠ v Košiciach

11. RNDr. Milan Burčák – Anorganická chémia – škol. doc. RNDr. Ivan Potočňák, Dr.„Štúdium prípravy, štruktúry a biologickej aktivity nízkorozmerných zlúčenín na báze dikyánamidu“
obhajoba dňa 23.5.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

12. RNDr. Juraj Kuchár – Anorganická chémia – škol. prof. RNDr. Juraj Černák, CSc.„Koordinačné zlúčeniny Cu(II) s bidentátnymi a tetradentátnymi N-donorovými ligandami a tetrakyanokomplexnými aniónmi: príprava, štruktúra a magnetické vlastnosti“
obhajoba dňa 23.5.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

13. RNDr. Štefan Pčola – Diskrétna matematika – škol. doc. RNDr. Mirko Horňák, CSc.„Achromatické invarianty grafov“
obhajoba dňa 28.6.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

14. RNDr. Magdaléna Strečková – Analytická chémia – škol. prof. Ing. Miriam Gálová, DrSc.„Aplikácia moderných identifikačných metód na vyhodnotenie elektrochemického procesu vylučovania kovov“
obhajoba dňa 2.10.2006 na PF UK v Bratislave

15. RNDr. Eva Trenklerová – Diskrétna matematika – škol. prof. RNDr. Lev Bukovský, DrSc.„Basic embeddings of compacta in the plane“
obhajoba dňa 17.10.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

16. RNDr. Andrea Semaničová – Diskrétna matematika – škol. doc. RNDr. Jarolav Ivančo, CSc.„Graph Labellings“
obhajoba dňa 17.10.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

17. RNDr. Miroslava Matiková – Maľarová – Anorganická chémia – škol. prof. RNDr. Juraj Černák, CSc.„Štúdium prípravy, kryštálovej štruktúry a vlastností Co-Fe a Cd-Fe heterobimetalických kyanokomplexov železa“
obhajoba dňa 20.10.2006 na FCHPT STU v Bratislave.

18. RNDr. Jana Koperdáková – Genetika – škol. prof. RNDr. Eva Čellárová, CSc.„Charakteristika somaklonov a transgénnych rastlín Hypericum perforatum L.“
obhajoba dňa 9.11.2006 na PF UPJŠ v Košiciach

19. RNDr. Ján Kecer – Fyzika kondenzovaných látok a akustika – škol. doc. RNDr. Vladimír Ilkovič, CSc.„Štúdium magnetických vlastností feromagnetických tenkých vrstiev v rámci teórie Greenových funkcií“
obhajoba dňa 14.12.2006 na PF UPJŠ v Košiciach