30. výročie členstva Slovenskej republiky v Európskej organizácii pre jadrový výskum CERN

Pri príležitosti 30. výročia členstva Slovenskej republiky v Európskej organizácii pre jadrový výskum CERN zorganizoval Ústav fyzikálnych vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, v spolupráci s Ústavom experimentálnej fyziky SAV v Košiciach, podujatie venované študentom stredných škôl. Podujatie sa konalo dňa 15.06.2023 na pôde ústavu, v priestoroch budovy Park Angelinum 9.

Program pozostával z dvoch samostatných častí. Dopoludnia boli realizované prednášky z oblasti fyziky elementárnych častíc a experimentov v CERN. V druhej, praktickej časti, mali študenti možnosť poskladať detektor častíc (hmlovú komoru), ktorým možno zviditeľniť dráhy častíc z kozmického žiarenia alebo z iných zdrojov.

Viac informácií

Stopy častíc v hmlovej komore