Vedenie fakulty ostáva na čele PF UPJŠ aj v ďalšom funkčnom období

Rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., uviedol vo štvrtok 1. júna 2023 do funkcie dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Romana Sotáka, PhD., ktorý vo funkcii dekana PF UPJŠ pôsobil aj predchádzajúce funkčné obdobie (2019 – 2023). Slávnostná inaugurácia sa konala v Historickej aule univerzity.

Docenta Sotáka volebné zhromaždenie PF UPJŠ zvolilo za kandidáta na funkciu dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach na svojom riadnom zasadnutí, v súlade so zákonom č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách, štatútom UPJŠ a Zásadami voľby kandidáta na obsadenie funkcie dekana fakulty. Rektor UPJŠ rozhodnutie volebného zhromaždenia fakulty v plnej miere akceptoval. Po zložení slávnostného sľubu odovzdal dekanovi menovací dekrét na obdobie rokov 2023 – 2027 a dekoroval ho dekanskou reťazou PF UPJŠ s prianím úspechov pri výkone funkcie dekana. Následne rektor univerzity a dekan PF UPJŠ odovzdali menovacie dekréty a insígnie novým prodekanom PF UPJŠ, ktorí funkcie prodekanov zastávali aj predošlé štvorročné funkčné obdobie.

Prodekanke pre vedu, výskum a rozvoj prof. RNDr. Renáte Oriňakovej, DrSc., prodekanovi pre vzdelávanie doc. RNDr. Mariánovi Kirešovi, PhD. a prodekanovi pre vonkajšie vzťahy doc. Mgr. Michalovi Gallayovi, PhD.

Foto: Eugen Bernáth, Fotostudio OMEGA AEB s.r.o.