UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Právnická fakulta

українська
AIS2

Atletika je mojou vášňou ...

Ďalším dôkazom, že študovať právo neznamená len sedieť za knihami, ale štúdium je možné skĺbiť aj so športovými aktivitami, je naša študentka prvého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia v študijnom odbore právo, Dominika Géciová, ktorá úspešne reprezentuje našu Právnickú fakultu a Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v atletike.

Našej kolegyni Dominike Géciovej gratulujeme k športovým úspechom, z ktorých sa tešíme, a prikladáme jej krátky pozdrav: 

Atletika je mojou vášňou posledných 7 rokov, počas ktorých jej venujem všetok svoj voľný čas. Volám sa Dominika Géciová, som z Košíc a po splnení môjho druhého sna som už rok študentkou UPJŠ v Košiciach, Právnickej fakulty.

Je veľmi náročné v tejto dvojitej pozícii skĺbiť tréning vrcholového športovca a zároveň byť aj dobrou študentkou a splniť vlastné kritéria kvality. Som členkou reprezentačného celku Slovenskej republiky v atletike v behu na 400m prekážky. Dňa 8. mája 2022 som sa ako reprezentantka našej fakulty zúčastnila Akademických Majstrovstiev SR v atletike, ktoré sa uskutočnili v Bratislave, a na ktorých som vo svojej disciplíne obsadila tretie miesto. Aj keď sa Akademické majstrovstvá konajú len raz ročne, pravidelne sa zúčastňujem aj iných majstrovských pretekov.

Za posledné roky som získala v disciplínach 400m prekážky a 100m prekážky 1 Majstrovský titul, 6 strieborných a 6 bronzových medailí z Majstrovstiev Slovenska na dráhe, v hale, a zároveň som držiteľka 9 majstrovských medailí z bežeckých štafiet. Do môjho športového života po skončení pandemického obdobia, rýchlim šprintom zasahujú aj študijné povinnosti, ktoré ma dobiehajú, ale ako pravý športovec sa nevzdávam, bojujem a skúšam atletiku spriateliť so štúdiom práva. Som veľmi rada, že sa mi to darí, a dúfam, že naďalej budem môcť vzorne reprezentovať moju fakultu a zároveň aj univerzitu, a robiť im dobré meno doma aj v zahraničí.


Posledná aktualizácia: 09.06.2022