Košický samosprávny kraj udelil najvyššie verejné ocenenia

Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja udelilo Cenu Košického samosprávneho kraja za rok 2023 kolektívu Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pri príležitosti 50. výročia založenia právnickej fakulty, za významný dlhoročný prínos v oblasti právneho vzdelávania a vedeckého výskumu na území Košického samosprávneho kraja. Ocenenie prevzal od predsedu Ing. Rastislava Trnku v mene celého kolektívu Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach dekan fakulty prof. JUDr. Miroslav Štrkolec, PhD. na slávnostnom ceremoniáli dňa 23. apríla 2024 v priestoroch Národného divadla Košice.

Za rok 2023 bolo ocenených spolu 13 jednotlivcov a 5 kolektívov.

Premiérovo župa udelila ocenenie Čestné občianstvo KSK, ktoré získal Rudolf Schuster, štátnik, politik, spisovateľ aj fotograf.