Športové úspechy našich študentiek

Dôkazom toho, že štúdium práva možno skĺbiť aj so športovými aktivitami, je naša študentka 2. ročníka bakalárskeho stupňa štúdia v študijnom odbore právo, Lenka Garančovská, ktorá vo vodnom póle úspešne reprezentuje nielen našu Právnickú fakultu a Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ale aj naše Slovensko. Jej športové úspechy nájdete v krátkej správe priloženej nižšie.
Vždy sa tešíme z úspechov našich študentiek a študentov a našej kolegyni, majsterke Slovenska, Lenke Garančovskej gratulujeme k jej športovým úspechom a zdarnej reprezentácii Slovenska!

Pozdrav od Lenky Garančovskej:
Volám sa Lenka Garančovská, pochádzam z Košíc a som študentkou 2. ročníka bakalárskeho štúdia na UPJŠ v Košiciach, Právnickej fakulte. Popri škole sa venujem aj športu. Vodné pólo hrám už 11 rokov a z koníčka, ktorému som sa venovala vo svojom voľnom čase, to už prerástlo až do reprezentácie Slovenska.

Hoci je občas veľmi náročné skĺbiť tréningy, reprezentačné zrazy a súťaže vrcholového športovca s plnením si študentských povinností, ako členka reprezentačného tímu sa pravidelne zúčastňujem majstrovstiev Európy v juniorských aj seniorských kategóriách a taktiež aj majstrovstiev sveta.

Za posledné roky som sa spolu s tímom stala 5-násobnou majsterkou Slovenska v ženskej kategórii, a taktiež sme 5-krát získali Slovenský pohár. V juniorských kategóriách som sa stala niekoľko násobnou majsterkou Slovenska. Aj na medzinárodných turnajoch sme sa umiestnili na popredných priečkach, spomeniem Danube league, kde sme v roku 2023 obsadili 2. miesto, ale aj nemecký turnaj Hanse Cup, kde sme takisto v medzinárodnej konkurencii obsadili 2. miesto. S reprezentáciou sme sa v rámci seniorských majstrovstiev Európy umiestnili v Budapešti na 8. mieste a v Splite na 12. mieste. S juniorským tímom sme sa na majstrovstvách Európy umiestnili na 13. mieste a tiež sme si zahrali aj na majstrovstvách sveta v Izraelskej Netanyi, kde sme sa umiestnili na 15. mieste. Aj vďaka týmto úspechom som za sezónu 2022/2023 získala ocenenie najlepšej juniorky roka na Slovensku.

Som veľmi rada, že sa mi darí skĺbiť štúdium so športom a dúfam, že aj naďalej budem môcť popri študentských povinnostiach vzorne reprezentovať Slovensko, fakultu a zároveň aj univerzitu a robiť im dobré meno doma aj v zahraničí.