50 rokov Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach

Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach oslávila tohto roku 50. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa dňa 21. septembra 2023 uskutočnilo slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Právnickej fakulty v priestoroch Domu umenia v Košiciach. Po úvodných príhovoroch dekana fakulty prof. JUDr. Miroslava Štrkolca, PhD., rektora UPJŠ prof. MUDr. Daniela Pellu, PhD. a predsedu Ústavného súdu Slovenskej republiky JUDr. Ivana Fiačana, PhD. sa uskutočnilo slávnostné udeľovanie významných ocenení fakulty tým osobnostiam a ustanovizniam, ktoré svojou prácou výraznou mierou prispeli k rozvoju fakulty a k vzdelávaniu jej študentov. Prítomným lauerátom boli udelené Pamätné medaily Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach za výrazný podiel na rozvoji Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach; Pamätné medaily Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach za vzájomnú dlhoročnú inštitucionálnu spoluprácu; Pamätné medaila Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach za rozvoj fakulty a významný podiel na vzdelávaní generácií právnikov a Pamätné medaily Právnickej fakulty za dlhoročnú spoluprácu. Zástupca prítomných ocenených, rektor Univerzity Komenského v Bratislave prof. JUDr. Marek Števček, DrSc., ukončil svojim pozdravným prejavom oficiálnu časť podujatia. Záver patril dôstojnému vystúpeniu univerzitného speváckeho zboru Chorus Universitatis Šafarikianae.

Podujatie podporili: UPJŠ, ADITIO