11. apríl 2024   Zlatá promócia

– absolventi B, B-CH
14.30 hod. – absolventi F, CH, MAT, MAT-CH, MAT-F
Miesto konania: Historická aula UPJŠ, Šrobárova 2

Dňa 11. apríla 2024 sa historická aula Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach  opäť po roku zaplnila bývalými absolventmi magisterského štúdia, ktorí ukončili štúdium pred 50 rokmi, tentokrát v roku 1974.

Z 90 pozvaných sa ceremoniálu zúčastnilo 43 absolventov. Prišli,  aby na pôde svojej alma mater, na ktorej kedysi vyslovili slávnostné „Spondeo ac polliceor“, prevzali z rúk súčasného dekana PF UPJŠ, docenta Romana Sotáka, diplom potvrdzujúci  absolutórium v príslušnom, nimi absolvovanom študijnom odbore. Prevzatím diplomu opätovne potvrdili, že ich profesijný, ale aj osobný život je nerozlučne spätý s prírodnými vedami, matematikou a informatikou a sú na to patrične hrdí

To, že Zlatá promócia sa stáva hodnotnou tradíciou fakulty potvrdzujú slová jedného z mnohých „zlatých“ absolventov:

„Naše poďakovanie patrí vedeniu Prírodovedeckej fakulty UPJŠ  v Košiciach za zorganizovanie milého, pekného a hlavne dôstojného stretnutia absolventov fakulty po päťdesiatich rokoch od ukončenia školy s krásnym názvom ZLATÁ PROMÓCIA. Bolo pekné zažiť ešte raz pocity, ktoré sme prežívali pred 50 rokmi, aj keď rozdielov bolo dosť. Pred päťdesiatimi rokmi to bola radosť z ukončenia štúdia a množstvo očakávaní a nádejí, čo nám život po ukončení školy prinesie. Teraz to boli spomienky na roky, ktoré sme prežili v škole, radosť zo stretnutia s bývalými spolužiakmi a aj hodnotenie 50 rokov života, ktoré sme prežili od ukončenia školy. Jedno je isté, rozhodli sme sa správne, vybrali sme si kvalitnú školu, ktorá nás dobre pripravila do života. Vďaka tomu sme sa uplatnili v práci a prežili krásny plnohodnotný život. Poďakovanie patrí našim bývalým učiteľom, ktorým sa to žiaľ už nedá povedať, ani napísať, iba s veľkou úctou spomínať.“

RNDr. Daniel Dudzik (absolvent z r. 1972)

Po skončení slávnostného ceremoniálu sa absolventi zvítali nielen so svojimi bývalými kolegami, z ktorých s mnohými sa nevideli celé polstoročie, ale i so svojimi bývalými učiteľmi. Atmosféra v sále sa naplnila radosťou a spomienkami a na chvíľu sa akoby zastavil čas…

Prezentácie

Pokiaľ ste absolventom z roku 1974 a disponujete fotografiami zo slávnostnej promócie z roku 1974,budeme radi, ak nás kontaktujete na emailovej adrese:

Ing. Lucia Dancáková – lucia.dancakova@upjs.sk.