FLL –  Regionálny turnaj Challenge a festival Explore

Dňa 14. februára 2024 sa na  pôde fakulty, pod záštitou dekana PF UPJŠ docenta Romana Sotáka, uskutočnil regionálny turnaj FLL – Challenge a festival Explore, ktorého spoluorganizátorom je už niekoľko ročníkov aj Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach.

Podujatia sa zúčastnilo 77 detí a 13 trénerov. Turnaja Challenge 10 tímov, pričom cenu dekana si odniesol tím Legomaniaci a trénerka Annamária Krajníková z tímu Believers. Vo festivale Explore sa predstavili 4 tímy, cenu dekana si odniesol tím Ráčiky.

Na organizačnej príprave regionálneho kola v Košiciach sa aktívne podieľali zamestnanci Ústavu informatiky pod vedením Dr. Rastislava Krivoša Belluša.

FIRST LEGO League FLL je globálny, na robotiku orientovaný program. Približuje vedu, techniku, inžinierstvo a matematiku (STEM) deťom a mládeži vo veku 4 – 16 rokov prostredníctvom zábavného a vzrušujúceho praktického vzdelávania. Každý rok ponúka účastníkom novú zaujímavú výzvu zameranú na konkrétnu spoločensky dôležitú tému ako  energia, doprava tovarov, seniori, efektívne učenie sa, urbanistika, hospodárenie s vodou, či výskum vesmíru.  Témou tohto ročníka pod názvom MASTERPIECESM je  STEM v umení.

Národne finále sa uskutoční dňa 9. marca 2024 v Bratislave.

Viac informácií