Fakulta privíta mladých účastníkov IQ olympiády

Dňa 14. mája 2024 sa na pôde Prírodovedeckej fakulty uskutoční regionálne kolo Východ 13. ročníka IQ olympiády, pod záštitou dekana fakulty. Organizátorom je nezisková organizácia MENSA Slovensko, ktorej jedným z cieľov je aj podporovať a organizovať aktivity voľného času a vzdelávacie podujatia pre nadané deti a mládež, s cieľom a osobitnou pozornosťou na rozvoj ich talentu a nadania. Tieto ciele sa napĺňajú aj formouIQ olympiády, ktorá je určená pre všetkých žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ, resp. primy až kvarty osemročných gymnázií.

Ide o postupovú súťaž, ktorá prebieha v troch kolách (školské on-line, regionálne semifinále, celoštátne finále). Olympiáda nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať. Je zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí a je zostavená ako sada logických úloh.

Do tohtoročného regionálneho kola Východ sa prihlásilo 80 žiakov.