Chemická škola v Košiciach

Otvárame 1. ročník „Chemickej školy v Košiciach“ pre všetkých žiakov gymnázií a stredných škôl chemického zamerania.

Zaujíma Ťa chémia a chcel by si pracovať v laboratóriu? Tak práve pre Teba je určená naša chemická škola, ktorá ponúka nové poznatky, zaujímavosti, ale aj zábavu v rámci spoločných stretnutí. Spoznáš, že chemici rozhodne nie sú len ľudia „zašití“ v labáku v bielych plášťoch.

• Najprv sa zapojíš do riešenia zadaných úloh, na vypracovanie ktorých máš presne 1 mesiac.
  • Vypracované úlohy nám zašleš prostredníctvom mailu alebo platformy MS Teams, ktoré my vyhodnotíme.
  • Následne sa dozvieš výsledky spolu s riešením ako aj úlohy 2. kola.
  • Ak úlohy zvládneš, tak spolu s ďalšími najlepšími riešiteľmi budeš môcť prísť k nám na Ústav chemických vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach na sústredenie.

Okrem praktických cvičení v našich laboratóriách máme pre Teba pripravenú sériu odborných prednášok, návštevu iných spolupracujúcich pracovísk a exkurzie do prevádzkových laboratórií. Spoznáš tak čo znamená chémia v praxi, že „chémia je vedecká pre reálny život“. Že chemický priemysel, za ktorým sa skrýva „eco-friendly chemistry“, máme aj na Slovensku.

Neváhaj a zaregistruj sa do 31.03.2024!

1. kolo úloh

Zverejnenie 15.04.2024
Odovzdanie do 15.05.2024
Vyhodnotenie do 31.05.2024