Rady profesorov na PF UPJŠ v Košiciach sa rozšírili

Prezident Českej republiky Petr Pavel v utorok 12. decembra 2023 slávnostne odovzdal vo veľkej aule Karolina v Prahe menovacie dekréty novým profesorkám a profesorom. Jednou z novo menovaných profesoriek je aj prof. RNDr. Zuzana Vargová, Ph.D. v odbore anorganická chémie.

prof. RNDr. Zuzana Vargová, Ph.D.

Vysokoškolské vzdelanie ukončila na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ Košiciach v odbore anorganická chémia v roku 1995 (Mgr.) a v roku 1997 úspešne absolvovala rigorózne konanie (RNDr.). V roku 2004 jej bol udelený titul Philosophiae doctor (Ph.D.) v odbore anorganická chémia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe. V roku 2012 získala titul docent na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Od roku 2019 pôsobí vo funkcii riaditeľky Ústavu chemických vied PF UPJŠ a zabezpečuje predmety: Bioanorganická chémia pre viaceré študijné programy, Praktikum z anorganickej chémia, Mechanizmy anorganických reakcií, Všeobecná a anorganická chémia. V rámci svojej pedagogickej činnosti publikovala niekoľko vysokoškolských skrípt a v rámci vedeckej práce viac ako 60 článkov registrovaných vo Web of Science a Scopus, na ktoré je v týchto databázach zaevidovaných viac ako 900 citácií.