Den otvorených dverí 2023 na ÚFV

Ústav fyzikálnych vied organizuje deň otvorených dverí a pozýva študentov stredných škôl, pedagógov, rodičov, nadšencov fyziky.

Čakajú Vás prehliadky špičkových vedeckých laboratórií s odborným výkladom, prednášky a diskusie o aktuálnych fyzikálnych témach, zaujímavé demonštračné experimenty a dozviete sa všetky podrobnosti o možnostiach štúdia fyziky na našej fakulte.

Kedy: 11. novembra 2023 (sobota), od 10:00 – 14:00 h

Kde: Park Angelinum 9, Košice (vchod z Jesennej 5)

V prípade priebežného záujmu nás, prosím, kontaktujte na pf-ufv-dod@upjs.sk. Program sa budeme snažiť prispôsobiť Vašim požiadavkám.

od 10:00 – 10:20 h
od 11:30 – 11:50 h

Študuj fyziku (poslucháreň P16, Jesenná 5)
Dozvieš sa o možnostiach štúdia fyziky, biofyziky a didaktiky fyziky aj o uplatnení sa našich absolventov. Uvidíš priestory, v ktorých môžeš študovať.

12:00 h

Tombola a pizza pre účastníkov zadarmo
(v prípade veľkého záujmu aj o 14:00 h)

od 10:20 – 14:00 h

Prehliadka katedier a laboratórií:

Katedra fyziky kondenzovaných látok
Príď si prezrieť moderné laboratória fyziky kondenzovaných látok, oboznámiš sa s výskumnými možnosťami a postupmi práce špičkových vedcov.

Katedra biofyziky
V moderných laboratóriách ti predstavíme použitie moderných biofyzikálnych metód a prístupov vo výskume liečby rakoviny, proteínového inžinierstva a skúmaní znečistenia životného prostredia.

Katedra teoretickej fyziky a astrofyziky
Svet očami teoretickej fyziky. Na jednoduchých príkladoch z našej práce ti ozrejmíme ako je možné lepšie pochopiť svet okolo nás a zažiť pritom radosť z objavovania.

Katedra jadrovej a subjadrovej fyziky
Nahliadni do metód štúdia základných stavebných jednotiek hmoty a interakcii medzi nimi. Predstavíme ti experimenty na urýchľovačoch častíc (CERN) a aplikácie v oblasti klinickej medicíny a nukleárnej fyziky.

Oddelenie didaktiky fyziky
Spoznaj pracovisko moderného učiteľa fyziky cez interaktívne fyzikálne experimenty.

Ak nestihneš prednášku, či prehliadku, nevadí. O štúdiu ti porozprávame aj individuálne kedykoľvek počas dňa.

Prosíme nahlásiť predbežný záujem emailom na pf-ufv-dod@upjs.sk najneskôr do 9. novembra 2023.