Prejsť na obsah

Ústav informatiky

1minút, 16sekúnd

Odkaz na internetovú stránku Ústavu informatiky

Ústav informatiky zabezpečuje vzdelávanie v akreditovaných programoch študijného odboru informatika vo všetkých troch stupňoch. Vzdelávanie je podporené vlastným vedeckým výskumom a zapojením sa do domácich a medzinárodných projektov.

 

Prečo študovať práve u nás?

Tradícia
Ústav informatiky má vyše tridsaťročnú tradíciu a dlhodobé skúsenosti z výučby informatiky.
Rodinná atmosféra
U nás je každý študent individualitou, ktorej sa vieme jednotlivo venovať, riešiť prípadné problémy a posúvať sa spoločne ďalej. Filozofiu podporujeme viacerými podujatiami zameraných výhradne pre študentov.
Špičkový výskum reflektovaný v študijných programoch
Vedeckí pracovníci sa špecializujú na popredné oblasti výskumu a aktuálne poznatky okamžite zapracovávajú do študijných programov. Analýza dát, sémantický web, kryptológia, softvérové inžinierstvo, počítačové siete a ich bezpečnosť a mnohé ďalšie oblasti sú okamžite prezentované študentom na seminároch a prednáškach.
Spolupráca s praxou
Košický región zažíva boom v oblasti informačných technológií a je sídlom viacerých popredných spoločností. Kooperácia s nimi prebieha na viacerých rovinách – či už v podobe predmetov priamo realizovaných spoločnosťami, participáciou v Košice IT Valley, či v rôznych aktivitách, ktoré tieto spoločnosti podporujú.

 

 
 

Študuj na UPJŠ