Prejsť na obsah

Math Open Day

3minút, 19sekúnd

Pre všetkých, ktorých zaujíma matematika a jej štúdium! Čakajú vás zaujímavé prednášky, workshopy, súťaž v riešení logických úloh. Spoznáš naše priestory a môžeš sa porozprávať s našimi študentmi, ktorí ti radi zodpovedia všetky otázky.


Pre koho je podujatie určené?

Podujatie je určené pre stredoškolákov, ich rodičov, výchovných poradcov alebo pre tých, ktorých naše prednášky a workshopy o matematike zaujali.


Je potrebná registrácia?

Registrácia nie je potrebná, ak ale registráciu vyplníš a prídeš, získaš od nás drobnú pozornosť. Navyše, niektoré workshopy majú obmedzený počet miest, registráciou si svoje miesto zabezpečíš.


Hlavný program:
09:30 – 10:15 Čo je pod kapotou ChatGPT?
Chceš vedieť, ako dnešné modely umelej inteligencie spracovávajú prirodzený jazyk? Ako vyzerá tréning takého modelu? Ako sa model učí používať nástroje typu kalkulačka alebo ako vie surfovať po internete? Učí sa model aj odo mňa, keď si s ním píšem? Ak Ťa zaujímajú odpovede, prednáška je práve pre Teba!
10:30 – 11:15 Paralelné workshopy a interaktívne prednášky
Schváliť alebo neschváliť pôžičku?
(paralelný workshop, počet miest je obmedzený)
Na workshope si vyskúšate, aké je to byť v koži banky a rozhodovať o tom, komu udeliť pôžičku. Na základe rôznych dát o klientoch si skúsite zostaviť štatistický model, ktorý vám pomôže pri rozhodovaní.
Iracionálne k šťastiu
(paralelná interaktívna prednáška, počet miest nie je obmedzený)
V prednáške si povieme niečo o racionálnych a iracionálnych číslach, pozrieme sa bližšie na Eulerovo číslo, jeho aproximácie pomocou racionálnych čísel a implementáciu v kalkulačkách. Ako veľmi sa výsledky na rôznych zariadeniach môžu líšiť? Ako by takáto aproximácia ovplyvnila bankové sporenie?
Som príliš často na sociálnej sieti?
(paralelný workshop, počet miest je obmedzený)
Čo hovoria dáta o uverejňovaní príspevkov na Facebooku? Na to sa pozrieš na tomto workshope, analyzuješ dáta a dozvieš sa niečo o empirickej pravdepodobnosti.
11:20 – 12:00 Študuj matematiku, uplatníš sa
Prednáška o uplatnení. Či už budeš študovať Matematiku, Ekonomickú a finančnú matematiku, Analýzu dát a umelú inteligenciu alebo učiteľstvo matematiky, uplatníš sa. Príď si vypočuť o možnostiach štúdia, jeho uplatnení a o tom, ako to robíme my.
12:10 – 13:30 MindMaster Challenge: súťaž v riešení logických úloh a sudoku
Pozri si, aké typy úloh na teba čakajú
Sprievodný program (09:00 – 13:30):
Chcem byť učiteľom matematiky

Ak rozmýšľaš nad štúdiom učiteľstva, príď sa porozprávať o skúsenostiach so štúdiom učiteľstva u nás s našimi študentmi a na krátkych ukážkach si vyskúšaj ako učíme budúcich učiteľov ako učiť.

Chcem študovať Matematiku, Ekonomickú a finančnú matematiku alebo Analýzu dát a umelú inteligenciu

Porozprávaj sa o skúsenostiach so štúdiom s našimi študentami.  Spoznaj firmy, ktoré o absolventov matematiky majú veľký záujem a zisti, kde sa budeš vedieť uplatniť.

Hlavolamy a iné logické hry

Rád si lámeš hlavu nad logickými úlohami, máš rád sudoku a iné hlavolamy? Príď si k nám oddýchnuť, popritom si vypi šálku kávy alebo teplého čaju.

Prehliadka priestorov

Príď si pozrieť priestory, v ktorých môžeš študovať.

Registrácia: Prihlasovanie možné do 15. 2. 2024

POČÍTAJ S NAMI, RÁTAME S TEBOU!


Študuj na UPJŠ