UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Právnická fakulta

Web stránka
Telefónny zoznam

Informácie pre záujemcov o štúdium

Prijímacie konanie a ďalšie podmienky pre prijímanie na denné bakalárske štúdium v odbore právo pre študijný program Právo so štandardnou dĺžkou štúdia 3 roky, poskytovanom v slovenskom jazyku v akademickom roku 2019/2020.

Prijímacie konanie a ďalšie podmienky pre prijímanie na denné bakalárske štúdium v odbore právo pre študijný program Právo so štandardnou dĺžkou štúdia 4 roky, poskytovanom v slovenskom, anglickom a francúzskom jazyku v akademickom roku 2019/2020

Prijímacie konanie a ďalšie podmienky pre prijímanie na externé bakalárske štúdium v odbore právo pre študijný program Právo v akademickom roku 2019/2020

Prijímacie konanie a podmienky pre prijímanie na denné štúdium a externé štúdium na magisterský študijný program v študijnom odbore Právo pre akademický rok 2019/2020.

Doktorandské štúdium

Elektronická prihláška

Elektronickú prihlášku je potrebné:

• vyplniť,
  • podpísať,
  • vlepiť doklad o zaplatení poplatku,
  • u notára alebo na matrike overené požadované vysvedčenia u uchádzačov do priemeru 1,50 (vrátane) vložiť do prihlášky,
  • všetci uchádzači doručia úradne overené maturitné vysvedčenie bez dodatku,
  • prihlášku doručiť osobne na dekanát fakulty /1. posch. č. d. 14/  alebo zaslať poštou.

Výška školného za spoplatnené študijné programy v externej forme štúdia

Prečo študovať na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach?

• Sme súčasťou Univerzity P. J. Šafárika, ktorá v hodnotení slovenských univerzít obsadzuje tradične popredné miesta.
  • Poskytujeme kvalitné, moderné a komplexné právnické vzdelávanie vo všetkých stupňoch štúdia (bakalárske, magisterské a doktorandské).
  • Na vzdelávaní našich študentov sa podieľajú nielen skúsení vysokoškolskí učitelia, ale aj rešpektovaní odborníci z právnej praxe (sudcovia Ústavného súdu Slovenskej republiky  a všeobecných súdov, zástupcovia Slovenskej republiky v európskych a medzinárodných súdnych orgánoch, advokáti, prokurátori,  exekútori).
  • Naša fakulta počas 45 rokov svojej existencie vychovala tisíce odborníkov v rôznych oblastiach právnej praxe.
  • Vzdelávanie neorientujeme iba na poznanie platného práva, ale aj na rozvíjanie právno-aplikačných schopností a zručností.
  • Podporujeme a rozvíjame všetky inovatívne formy praktického právneho vzdelávania s cieľom zodpovedne pripraviť absolventov fakulty na výkon budúceho právnického povolania.
  • Kladieme dôraz nielen na vnútroštátne, ale aj medzinárodné právo a osobitne právo Európskej únie.
  • Vytvárame vhodné podmienky pre realizáciu študentských sympózií, konferencií, simulovaných súdnych sporov a pôsobenie študentských spolkov.
  • Naša knižnica obsahuje viac ako 12 000 domácich a zahraničných titulov a prístup k popredným databázam.
  • Študenti našej fakulty majú možnosť absolvovať časť štúdia v rámci programu ERASMUS na niektorej z viac než 20 partnerských univerzít (napr. Rím, Salzburg, Nice, Solún, Santiago de Compostela, Praha, Krakow, Ľubľana).
  • Dokážeme zabezpečiť dostupné internátne ubytovanie takmer všetkým dochádzajúcim študentom.
  • A mnoho ďalších dobrých dôvodov...
  • Prezentácia fakulty
Posledná aktualizácia: 02.04.2019