UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Právnická fakulta

Informácie pre záujemcov o štúdium

Prezentácia fakulty             Kde nás nájdete?

Prijímacie skúšky pôvodne naplánované na 11. júna 2020 na denné bakalárske štúdium v odbore právo pre študijný program:
  • Právo so štandardnou dĺžkou štúdia 3 roky, poskytovanom v slovenskom jazyku v ak. roku 2020/2021
  • Právo so štandardnou dĺžkou štúdia 4 roky, poskytovanom v slovenskom, anglickom a francúzskom jazyku v ak. roku 2020/2021
sú z dôvodu krízovej situácie v súvislosti so zamedzením šírenia ochorenia COVID-19 na základe rozhodnutia Akademického senátu UPJŠ v Košiciach Právnickej fakulty zo dňa 13.05.2020 zrušené. Prijatí budú všetci uchádzači, ktorí splnia základné podmienky prijatia na štúdium (predložia osobne alebo poštou úradne overené maturitné vysvedčenie bez dodatku). O prijatí na štúdium bude každý uchádzač informovaný osobitne doručením rozhodnutia dekana Právnickej fakulty.

Prijímacie konanie a ďalšie podmienky pre prijímanie na denné bakalárske štúdium v odbore právo pre študijný program Právo so štandardnou dĺžkou štúdia 3 roky, poskytovanom v slovenskom jazyku v ak. roku 2020/2021.

Prijímacie konanie a ďalšie podmienky pre prijímanie na denné bakalárske štúdium v odbore právo pre študijný program Právo so štandardnou dĺžkou štúdia 4 roky, poskytovanom v slovenskom, anglickom a francúzskom jazyku v ak. roku 2020/2021.

Prijímacie konanie a podmienky pre prijímanie na externé bakalárske štúdium v odbore právo pre študijný program Právo v ak. roku 2020/2021.

Prijímacie konanie a podmienky pre prijímanie na denné štúdium a externé štúdium na magisterský študijný program v študijnom odbore právo pre akademický rok 2020/2021. ⇔NEW

Doktorandské štúdium nove.gif

Elektronická prihláška

Výška školného za spoplatnené študijné programy v externej forme štúdia

Prečo študovať na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach?

• Sme súčasťou Univerzity P. J. Šafárika, ktorá v hodnotení slovenských univerzít obsadzuje tradične popredné miesta.
  • Poskytujeme kvalitné, moderné a komplexné právnické vzdelávanie vo všetkých stupňoch štúdia (bakalárske, magisterské a doktorandské).
  • Na vzdelávaní našich študentov sa podieľajú nielen skúsení vysokoškolskí učitelia, ale aj rešpektovaní odborníci z právnej praxe (sudcovia Ústavného súdu Slovenskej republiky  a všeobecných súdov, zástupcovia Slovenskej republiky v európskych a medzinárodných súdnych orgánoch, advokáti, prokurátori,  exekútori).
  • Naša fakulta počas 45 rokov svojej existencie vychovala tisíce odborníkov v rôznych oblastiach právnej praxe.
  • Vzdelávanie neorientujeme iba na poznanie platného práva, ale aj na rozvíjanie právno-aplikačných schopností a zručností.
  • Podporujeme a rozvíjame všetky inovatívne formy praktického právneho vzdelávania s cieľom zodpovedne pripraviť absolventov fakulty na výkon budúceho právnického povolania.
  • Kladieme dôraz nielen na vnútroštátne, ale aj medzinárodné právo a osobitne právo Európskej únie.
  • Vytvárame vhodné podmienky pre realizáciu študentských sympózií, konferencií, simulovaných súdnych sporov a pôsobenie študentských spolkov.
  • Naša knižnica obsahuje viac ako 12 000 domácich a zahraničných titulov a prístup k popredným databázam.
  • Študenti našej fakulty majú možnosť absolvovať časť štúdia v rámci programu ERASMUS na niektorej z viac než 20 partnerských univerzít (napr. Rím, Salzburg, Nice, Solún, Santiago de Compostela, Praha, Krakow, Ľubľana).
  • Dokážeme zabezpečiť dostupné internátne ubytovanie takmer všetkým dochádzajúcim študentom.
  • A mnoho ďalších dobrých dôvodov...
Posledná aktualizácia: 29.05.2020