Rektor UPJŠ v Košiciach prijal víťazov Rádiorallye

V pondelok 25. apríla 2016 prijal rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. a prorektorka  pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Mária Mareková, CSc. zástupcov Študentského rozhlasu Košice (ŠtuRKo). Za vynikajúcu reprezentáciu UPJŠ v Košiciach v umeleckej oblasti im bolo udelené mimoriadne štipendium. Študenti sa zúčastnili na 12. ročníku medzinárodnej súťaže RádioRallye, v ktorej získali 13 diplomov a titul celkového víťaza súťaže.

Najúspešnejšími nahrávkami sa stala montáž s názvom Jozef Jarkovský – Komentátorská legenda Slovenského rozhlasu, ktorá získala 1. miesto v hodnotení odbornej poroty, 1. miesto v hodnotení amatérskej poroty rádií a zároveň získala cenu Českého rozhlasu. Historicky po prvýkrát sa umiestnila aj nahrávka v kategórii Fonorallye, ktorá získala 1. miesto v hodnotení odbornej poroty, 1. miesto v hodnotení amatérskej poroty rádií a špeciálnu cenu predsedu poroty Ľ. Kasalu. Za veľký úspech považujú členovia aj 3. miesto v katogérii Živé vysielanie.

Bc. Tomáš Bajtoš
Bc. Martin Blišťan