Novovymenovaní profesori na UPJŠ v Košiciach

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vymenovala v utorok 26. marca 2024 39 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Vo svojom príhovore zdôraznila, že akademický titul profesora znamená záväzok: „Čo by vás všetkých určite malo spájať, je záujem, aby na našich vysokých školách vládla slobodná a motivujúca atmosféra. Aby z nich vychádzali odborne zdatní absolventi pripravení vykonávať svoje povolania. Aby sme ako spoločnosť dokázali lepšie obstáť zoči-voči problémom a skúškam, ktoré nás v budúcnosti čakajú.

Novým profesorkám a profesorom zároveň pripomenula, že vďaka ich vzdelaniu a skúsenostiam môžu ďalej vzdelávať a vychovávať našu mladú vysokoškolskú generáciu, ktorá prevezme zodpovednosť za úspešný vývoj Slovenska. Kritické myslenie označila prezidentka ako myšlienkový a životný štýl, ktorý pomáha v spoločnosti šíriť racionalitu a uvažovanie založené na faktoch. V závere svojho príhovoru pani prezidentka popriala vymenovaným profesorkám a profesorom pevné zdravie a veľa síl do ďalších rokov.

Menovacie dekréty si z rúk prezidentky prevzali traja profesori z UPJŠ:

prof. MUDr. Ingrid Hodorová, PhD.
v odbore anatómia, histológia a embryológia

prof. MUDr. Marek Lacko, PhD.
v odbore chirurgia

prof. RNDr. Erik Sedlák, DrSc.
v odbore biochémia

Všetkým vymenovaným srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

Zdroj: prezident.sk