Katedra anglistiky a amerikanistiky FF UPJŠ v Košiciach získala cenu Woodrowa Wilsona

Pri príležitosti 25. výročia diplomatických vzťahov medzi Slovenskom a USA americký veľvyslanec na Slovensku Jeho excelencia pán Adam Sterling udelil 10. októbra 2018 prvýkrát ceny Woodrowa Wilsona šiestim inštitúciám a jednotlivcom, ktorí významne prispeli k rozvoju slovensko-amerických vzťahov. V kategórii „Shared Experience“ bola ocenená Katedra anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ako uznanie za mimoriadnu snahu o podporu lepšieho vzájomného porozumenia a zhodnotenia spoločných skúseností medzi oboma krajinami. Ďalšími ocenenými boli Pavol Demeš, Martin Bútora, Nadácia Pontis a Partnerský program Národnej gardy štátu Indiana a Ozbrojených síl SR.

Odovzdávanie vyznamenaní niekdajšieho amerického prezidenta Woodrowa Wilsona bolo súčasťou podujatí pripomínajúcich 100. výročie vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov, ako aj 25. výročia samostatnej Slovenskej republiky.

Gratulujeme Katedre anglistiky a amerikanistiky FF UPJŠ v Košiciach k získaniu tohto významného ocenenia!

Video z odovzdávania cien nájdete na tomto linku.