Ustanovujúce zasadnutie Akademického senátu UPJŠ v Košiciach

Akademická obec Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach si zvolila svojich zástupcov do Akademického senátu UPJŠ (AS UPJŠ) na funkčné obdobie 2023 – 2027.

Ustanovujúce zasadnutie Akademického senátu univerzity, ktoré zvolal predseda Volebnej a mandátovej komisie (VaMK) pre voľby do AS UPJŠ doc. JUDr. Jozef Tekeli, PhD.,  sa konalo 16. marca 2023 v Historickej aule Rektorátu UPJŠ. Zasadnutia sa zúčastnilo 36 novozvolených členov AS UPJŠ, zástupcov fakúlt, rektorátu a univerzitných pracovísk.

Doc. Tekeli privítal v úvode zasadnutia rektora UPJŠ prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc., kvestora UPJŠ RNDr. Ing. Michala Tkáča, PhD. a všetkých novozvolených členov AS UPJŠ v Košiciach. Predseda VaMK informoval o priebehu volieb a oboznámil členov AS UPJŠ s výsledkami volieb, následne spolu s pánom rektorom slávnostne odovzdali prítomným osvedčenie o zvolení za člena akademického senátu.

Pán rektor prof. Sovák sa prihovoril členom AS UPJŠ: „Rád by som pri tejto príležitosti srdečne zablahoželal zvoleným členom AS UPJŠ, ktorí si získali dôveru členov akademickej obce svojich fakúlt a sú ochotní pracovať v samosprávnom orgáne. Poďakovanie patrí predsedovi VaMK doc. JUDr. Jozefovi Tekelimu, PhD. za plynulú prácu a vyhodnotenie volieb. Želám ďalšie úspešné senátne rokovania a úprimne sa teším na produktívnu spoluprácu.“

Súčasťou programu prvého zasadnutia AS UPJŠ bola voľba Volebnej a mandátovej komisie, pod dohľadom ktorej následne prebehla voľba predsedu a podpredsedov AS. Predsedníčkou AS UPJŠ na funkčné obdobie 2023 – 2027 sa stala prof. MUDr. Jana Kaťuchová, PhD. (UPJŠ LF), za podpredsedov boli zvolení doc. JUDr. Ing. Jaroslav Dolný, PhD. (UPJŠ PrávF), doc. Mgr. Renáta Gregová, PhD. (UPJŠ FF) a podpredsedníčka za študentskú časť AS Michaela Macková (UPJŠ LF). Ďalej boli zriadené pracovné komisie akademického senátu: legislatívna, ekonomická komisia a komisia pre záležitosti študentov.

Senátorkám a senátorom gratulujeme ku zvoleniu a prajeme veľa síl pri výkone zodpovednej funkcie.