V UVP MediPark vzniklo Laboratórium bunkových interakcií

Začiatok akademického roka 2019/2020 sa v Laboratóriu bunkových interakcií (LBI) spájal hneď s niekoľkými dôležitými krokmi v rámci jeho činnosti. Nielenže odštartovalo  zariaďovanie nových priestorov na 10. poschodí v UVP MediPark, ale zároveň bol tím LBI posilnený o dvoch nových doktorandov. A hoci sa v týchto dňoch ešte stále toto pracovisko udomácňuje na novom mieste, jeho zamestnanci sa už naplno venujú práci na svojich výskumných projektoch.

Predmetom výskumu LBI je štúdium bunkových interakcií v mikroprostredí nádorov a rán s možnosťou ich terapeutického ovplyvnenia. LBI sa v súčasnosti teší hneď z niekoľkých úzkych spoluprác a to konkrétne, zo spolupráce s Laboratóriom prof. Dr. Hansa-Joachima Gabiusa z Ludvig-Maximilians-University of Munich na téme galektínov, s Laboratóriom prof. Mudr. Karla Smetanu, DrSc. z 1. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej Prahe na téme mikroprostredia nádorov, a s Klinikou popáleninové medicíny 3. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej a Ústavom organické chémie a biochémie AVCR na vývoji nových krytov rozsiahlych rán.