Prejsť na obsah

Gynekologicko-pôrodnícka klinika

1minút, 3sekúnd
Nemocnica AGEL Košice-Šaca, a. s.
Lúčna 57, 040 15 Košice-Šaca
English version

Klinické pracovisko zaznamenalo výrazný progres na poli liečebno-preventívnej starostlivosti v gynekológii a pôrodníctve predovšetkým za posledných 15 rokov a stalo sa významným poskytovateľom tejto starostlivosti nielen v príslušnej spádovej oblasti, ale aj v širokom regióne.

V gynekológii okrem štandardnej liečebno-preventívnej starostlivosti sa klinika postupne stáva popredným endoskopickým pracoviskom v regióne poskytujúcim širokú škálu miniinvazívnych gynekologických operačných výkonov. Rozširuje sa spektrum laparoskopických výkonov nielen u benígnych stavov, ale aj pri niektorých onkogynekologických operačných indikáciách. Narastá počet hysteroskopických výkonov, a to nielen diagnostických, ale aj hysteroresektoskopických. Zároveň sa rozvíjajú diagnostické liečebné postupy týkajúce sa porúch panvového dna.

Pôrodnícka časť kliniky sa venuje fyziologickým aj patologickým stavom v gravidite, počas pôrodu aj v šestonedelí. Súčasťou kliniky je ultrazvukové pracovisko, ktoré realizuje moderné postupy súvisiace s pokročilou prenatálnou diagnostikou.

Oznam

ODBORNÁ PRAX Z GYNEKOLÓGIE A PÔRODNÍCTVA


Študuj na UPJŠ