UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

українська
AIS2

Falling Walls Lab Slovakia 2018

Pripojte sa k inovátorom na Falling Walls Lab Slovakia 2018

Po prvom ročníku, z pohľadu UPJŠ v Košiciach veľmi úspešnom, opäť prichádza na Slovensko jedinečné podujatie Falling Walls Lab Slovakia 2018, ktoré svojím inšpiratívnym a interdisciplinárnym rozmerom poskytuje priestor pre študentov, doktorandov, mladých výskumníkov a pedagógov univerzity na prezentáciu nápadov, výsledkov, objavov a inovácií, o ktoré sa chcú podeliť so širokou odbornou verejnosťou. Vyzývame všetkých záujemcov, aby sa podelili o nadobudnuté zistenia a prihlásili sa na toto unikátne interdisciplinárne podujatie. Cieľom Falling Walls Lab Slovakia 2018 je podporiť vedecké a podnikateľské inovácie, iniciovať a rozvíjať výmenu nápadov, inšpirácií a poznatkov medzi výskumníkmi a profesionálmi z rôznych oblastí.

Falling Walls Lab Slovakia   

Online prihlasovanie  

O nadácii Falling Walls Foundation 

Teaser video

Toto interdisciplinárne podujatie poskytuje priestor na prezentáciu inovatívnych myšlienok a výskumných projektov z najrozmanitejších vedných disciplín. Výnimoční výskumníci, vedci, ako aj inovátori budú môcť prezentovať svoje projekty dňa 31. mája 2018 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty UK v Bratislave. Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Laureáti získaju jedinečnú šancu na účasť vo svetovom finále v Berlíne 8. - 9. 11. 2018. Podujatie podporuje nadácia Falling Walls Foundation.

Online prihlasovanie je prístupné do 13. mája 2018.  Ďalšie informácie a online prihlášku nájdete na: http://www.falling-walls.com/lab/apply a http://uniba.sk/projekty/fwl.

Falling Walls Lab Slovakia organizuje Univerzita Komenského v Bratislave (UK) v spolupráci s významnými slovenskými univerzitami: Slovenskou technickou univerzitou, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickou univerzitou v Košiciach a Žilinskou univerzitou, v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied (SAV) a Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA).

Oznam a výzva UK a Oficiálny Poster FWL

O nadácii Falling Walls Foundation

Nadácia Falling Walls Foundation je neziskovou organizáciou, ktorá sa zameriava na podnecovanie diskusie o výskume a inováciách a propagáciu najnovších vedeckých poznatkov medzi širokým obecenstvom zo všetkých súčastí našej spoločnosti. Členom správnej rady nadácie je napríklad i prezident Nobel Foundation Carl-Henrik Heldin. Falling Walls Foundation každoročne organizuje konferenciu Falling Walls Conference, globálne stretnutie inovátorov z desiatok krajín celého sveta. Každý rok presne 9. novembra prezentuje 20 prestížnych svetových vedcov svoje prevratné výskumné projekty v 15-minútovom formáte. Nadáciu Falling Walls Foundation podporuje nemecké ministerstvo pre vzdelávanie a výskum, Helmholtz Association, Robert Bosch Foundation a veľa ďalších akademických inštitúcií, nadácií a spoločností. Bližšie informácie nájdete na stránke: www.falling-walls.com.

 

Posledná aktualizácia: 12.07.2019