Študentky UPJŠ oslávili MDŽ na Veľvyslanectve Spojeného kráľovstva

Neformálny brunch organizovaný Veľvyslanectvom Spojeného kráľovstva pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa konal 8. marca 2024 medzi 10. a 12. hod. v Bratislave. Pozvané študentky z piatich top slovenských univerzít vrátane UPJŠ privítal veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska J. E. Nigel Baker a päť známych líderiek z rôznych profesijných oblastí:

Ivana Krivošová, dôstojníčka, Ozbrojené sily SR,
Michaela Musilová, astrobiologička,
Katarina Jakubčeková, riaditeľka odboru, Kancelária podpredsedu vlády SR,
Ľubica Čekovská, klaviristka a skladateľka,
Dajana Varga Rodriguez, dizajnérka a podnikateľka.

Zástupkyne jednotlivých univerzít vytvorili 5-členné tímy, každý tím viedla jedna líderka. Našich študentiek sa ujala astrobiologička Michaela Musilová. Študentky súťažili vo vedomostnom kvíze, ktorý sa tematicky orientoval na témy ženského líderstva, ale aj všeobecného rozhľadu.

Študentky ocenili formu a priebeh príjemného stretnutia, ktoré im poskytlo jedinečnú príležitosť spoznať sa s výnimočnými a inšpirujúcimi ženami.