Prijatie študentov pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu

Dňa 15.11.2018 sa v priestoroch Minervy na Moyzesovej 9 v Košiciach uskutočnilo stretnutie so študentmi našej univerzity pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. V zastúpení rektora UPJŠ prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. ich prijali prorektorka pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD. a prorektor pre vedeckovýskumnú činnosť a doktorandské štúdium prof. RNDr. Peter Fedoročko, CSc. Vybraným študentom lekárskej fakulty, prírodovedeckej fakulty, právnickej fakulty, fakulty verejnej správy, filozofickej fakulty a ústavu telesnej výchovy a športu boli udelené mimoriadne štipendiá za vynikajúce výsledky počas štúdia, za aktívne pôsobenie v študentských spolkoch, za mimoškolské aktivity a úspešnú reprezentáciu v rámci rôznych podujatí. Po úvodnom odovzdaní dekrétov sa pokračovalo vo voľnej diskusii. Študenti sa so zástupcami vedenia univerzity venovali rôznym témam, vyjadrovali sa k samotnému zmyslu Dňa študentstva a jeho dopadu pre dnešok, ku kvalite vzdelávania nielen na UPJŠ, ale i na Slovensku, zamýšľali sa nad postavením našej alma mater v rámci slovenského a medzinárodného porovnania a neobišli ani problematiku interdisciplinarity na UPJŠ. Zároveň vyslovili svoj názor k otázkam prísnosti a náročnosti štúdia, k záujmu študentov o školské a mimoškolské aktivity, ako aj k činnosti študentských organizácií na jednotlivých fakultách. Myšlienky prezentované na stretnutí by mali viesť k zvýšeniu kvality vzdelávania na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.