Rektor UPJŠ podpísal kolektívnu zmluvu

Medzi Koordinačnou odborovou radou Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy pri Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (KOR OZPŠaV pri UPJŠ) zastúpenou predsedníčkou KOR OZPŠaV pri UPJŠ v Košiciach RNDr. Helenou Mičkovou, PhD. a Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach zastúpenou rektorom univerzity prof. MUDr. Danielom Pellom, PhD. bola v stredu 21. februára 2024 uzatvorená Kolektívna zmluva, ktorá upravuje kolektívne vzťahy, práva a povinnosti zmluvných strán, pracovné podmienky a podmienky zamestnávania na UPJŠ, individuálne a kolektívne vzťahy medzi zamestnávateľom a jeho zamestnancami.

Súčasťou kolektívnej zmluvy sú dve prílohy:
– Zásady pre tvorbu a použitie sociálneho fondu,
– Zásady pre realizáciu doplnkového dôchodkového sporenia na rok 2024.

KOLEKTÍVNA ZMLUVA

Zásady nadobúdajú platnosť dňom podpisu Kolektívnej zmluvy na rok 2024 a účinnosť od 1. marca 2024.