Traja víťazi Študentskej osobnosti Slovenska 2013/2014 sú z UPJŠ

Celonárodná súťaž Študentská osobnosť Slovenska 2013/2014 pozná víťazov jubilejného 10. ročníka. Prestížnu súťaž študentov 1., 2. a 3. stupňa vysokoškolského štúdia organizuje Junior Chamber International – Slovakia pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku, s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť mladé slovenské osobnosti na vysokých školách, ich talent ako aj cieľavedomosť a úspešnosť. Predstaviť ich širokej verejnosti a dať im možnosť presadiť sa doma aj v zahraničí. Predstavitelia jednotlivých fakúlt a odborných pracovísk nominovali tento rok do jedenástich kategórií celkovo 66 študentov (nominácie).

Slávnostné vyhlásenie víťazov sa uskutočnilo za účasti prorektorky pre zahraničné vzťahy doc. Mgr. Slávky Tomaščíkovej, PhD. dňa 17.12. 2014 v Bratislave. Z piatich nominovaných študentov UPJŠ v Košiciach napokon uspeli traja:

V kategórii Informatika, matematicko-fyzikálne vedy: RNDr. Ľubomír Antoni, doktorand Ústavu informatiky Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach.

V kategórii Lekárske vedy a farmácia: MUDr. Milan Maretta, čerstvý absolvent Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach.

V kategórii Právo, filozofia, politológia, sociológia: Mgr. Ing. František Lipták, doktorand Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach.

Srdečne blahoželáme.