Súťaž mladých onkológov

V stredu 9. marca 2016 sa na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci s Nadáciou Výskum rakoviny konala Súťaž mladých onkológov. Cieľom súťaže bolo umožniť stretnutie mladých nadšencov v oblasti onkologického výskumu a poskytnúť im príležitosť verejne prezentovať svoj záujem a výsledky vedeckej práce v tak dôležitej oblasti, akou je onkológia.

V priestoroch Historickej auly rektorátu UPJŠ v Košiciach Súťaž mladých onkológov slávnostne otvorila prezidentka Nadácie Výskum rakoviny RNDr. Margita Klobušická, CSc., člen správnej rady Nadácie Výskum rakoviny, vedecký pracovník ÚEO SAV a emeritný riaditeľ ÚEO SAV RNDr. Ján Sedlák, DrSc., v zastúpení rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. prorektor pre vedeckovýskumnú činnosť a doktorandské štúdium prof. RNDr. Peter Fedoročko, CSc. a dekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Gabriel Semanišin, PhD.

Výsledky súťaže boli slávnostne vyhlásené v Dome umenia v Košiciach na Galakoncerte pri príležitosti Dňa výskumu rakoviny. Víťazi si ocenenia prevzali od prezidentky Nadácie Výskum rakoviny RNDr. Margity Klobušickej, CSc., člena správnej rady Nadácie Výskum rakoviny RNDr. Jána Sedláka, DrSc., v zastúpení rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. prorektora pre vedeckovýskumnú činnosť a doktorandské štúdium prof. RNDr. Petra Fedoročka, CSc.,  dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Gabriela Semanišina, PhD., predsedu hodnotiacej komisie Súťaže mladých onkológov z Ústavu farmakológie Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Ladislava Mirossaya, DrSc.

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme!

Kategória Študent strednej školy

1. Dominik Juračka a Marián Pevný
    Stredná odborná škola chemická, Bratislava
  2. Ivan Grega
    Evanjelické gymnázium Jána Amosa Komenského, Košice
  3. Michaela Salcerová a Martin Marhefka
    ESŠ- Evanjelické gymnázium J Tranovského, Liptovský Mikuláš

Kategória Mladý vedecký pracovník – doktorand

1. Mgr. Svetlana Školeková
    Ústav experimentálnej onkológie BMC SAV, Bratislava
  2. Ing. Monika Buríková
    Ústav biochémie a genetiky živočíchov SAV, Ivánka pri Dunaji
  3. Mgr. Barbora Fecková
    Ústav biologických a ekologických vied, Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach

Kategória Mladý vedecký pracovník – PhD.

1. RNDr. Miroslava Rabajdová, PhD.
    Ústav  lekárskej biochémie, Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach
  2. MUDr. Michal Chovanec, PhD.
    2. Onkologická klinika LFUK, Národný onkologický ústav, Bratislava
  3. RNDr. Terézia Kisková, PhD.
    Ústav biologických a ekologických vied, Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach