UPJŠ v Košiciach poctil svojou návštevou český veľvyslanec Rudolf Jindrák

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Daniel Pella, PhD. a prorektorka pre internacionalizáciu doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD., univerzitná profesorka prijali v utorok 20. februára 2024 v popoludňajších hodinách v priestoroch Rektorátu UPJŠ mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Českej republiky Rudolfa Jindráka.

Hlavnými témami rokovania boli kvalita vysokoškolského vzdelávania na Slovensku a v Česku, odliv talentovaných študentov zo Slovenska do zahraničia a potenciál vytvárania príležitostí na štúdium českých študentov na slovenských univerzitách. V diskusii sa poukázalo na dôležitosť funkčného ekosystému pre univerzity a na možnosti spolupráce českých a slovenských univerzít a inštitúcií. Dôležitou časťou rozhovoru bola téma týkajúca sa plánovaného zasadnutia Česko-slovenskej komisie historikov a vedeckej konferencie, ktoré by sa mali uskutočniť na pôde Filozofickej fakulty UPJŠ.