UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

українська
AIS2

Obrovský úspech športovkyne TJ Slávia UPJŠ Košice

    V dňoch 16. - 20. novembra 2016 sa v kanadskom Burnaby, uskutočnili majstrovstvá sveta juniorov (MSJ) v taekwondo v olympijskej disciplíne kyorugi – športový zápas.
Celkovo sa MSJ zúčastnilo 800 športovcov zo 120 krajín z celého sveta.
    Slovensko na nich reprezentovali 4 športovci – traja Košičania Gabriela Briškárová, Gabriel Briškár a Filip Švec z Klubu Koryo TKD Slávia UPJŠ Košice a jeden Sninčan Samuel Kukura z klubu Black Tiger TKD Club Snina. Všetci pod vedením vedúceho reprezentácie SR Mária Šveca, ktorý je zároveň trénerom a predsedom Klubu Koryo TKD Slávia UPJŠ Košice.

    Fantastický výkon a historicky prvú medailu pre Slovensko vybojovala v piatich zápasoch mladučká, 15 ročná Gabriela Briškárová v kategórii do 49 kg, ktorá si postupne poradila s reprezentantkami Rwandy, Nového Zélandu, Chorvátska, Filipín až nakoniec narazila na víťazku kategórie z Južnej Kórei, ktorej podľahla a napokon obsadila konečné tretie miesto. Na stupeň víťazov sa v tejto kategórii postavila ako jediná Európanka, už so spomínanou víťazkou z Južnej Kórei KIM Yu-Jin, striebornou v tejto kategórii Taiwankou SUNG Chia Yin a na delenom treťom mieste s reprezentantkou Mexika Danielou Paolou SOUZA.

    Pekný výsledok ešte pridali Samuel Kukura v kategórii do 55 kg a Filip Švec do 59 kg, ktorí v konkurencii viac ako 60 pretekárov vo svojich kategóriách, obsadili delené 17. miesto.

  Dr. Imrich Staško
výkonný tajomník TJ Slávia UPJŠ Košice

Posledná aktualizácia: 04.05.2017