UPJŠ v Košiciach na veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC

V dňoch 11. – 13. októbra 2016 sa v priestoroch bratislavskej AEGON arény uskutočnil jubilejný 20. ročník veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC, ktorý ponúkol ideálnu platformu pre prezentáciu študijných programov, výmenných programov, jazykových kurzov, ďalšieho vzdelávania, poradenských služieb, či rôznych ponúk zamestnania. Slávnostné otvorenie veľtrhu sa konalo za účasti podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana, prezidenta Slovenskej rektorskej konferencie Rudolfa Kropila a riaditeľky veľtrhu Daniely Kráľovičovej. Moderátorka podujatia Jana Hospodárová privítala všetkých účastníkov výstavných stánkov, zástupcov slovenských a zahraničných univerzít, vysokých škôl a ďalších inštitúcií. Organizátori pripravili pre návštevníkov popri výmene informácií od vystavovateľov aj mnoho ďalších zaujímavých stretnutí, súťaží a ankiet.

Zástupcovia výstavného stánku UPJŠ v Košiciach prezentovali možnosti štúdia na všetkých jej 5 fakultách a Ústave telesnej výchovy a športu, ako aj činnosť jednotlivých univerzitných pracovísk a študentských organizácií. Poďakovanie za aktívnu účasť vo výstavnom stánku našej univerzity patrí zamestnancom Mgr. Jácintovi Ujlakymu (PF), Mgr. Lýdii Orosovej (FF), študentke LF Márii Oravcovej a doktorandkám PhDr. Ing. Stanislave Kozelovej (FVS) a Andrei Stachurovej (PrávF). Na príprave podujatia sa organizátorsky, zároveň aj účastnícky podieľali Mgr. Adriana Sabolová, vedúca Úseku kancelárie rektora a vzťahov s verejnosťou  a hovorkyňa UPJŠ Mgr. Mária Hrehová, PhD.