Veľvyslankyňa Talianska J. E. Catherine Flumiani poctila UPJŠ svojou návštevou

Zástupkyne vedenia univerzity a vedenia filozofickej fakulty prijali J.E. Catherine Flumiani, veľvyslankyňu Talianskej republiky na Slovensku 27. novembra 2023 v budove Rektorátu UPJŠ v Košiciach.

Prorektorka pre medzinárodné vzťahy Dr. h. c. prof. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD. a dekanka Filozofickej fakulty UPJŠ prof. Mgr. Renáta Panocová, PhD. rokovali s J. E. Catherine Flumiani predovšetkým o možnosti výučby talianskeho jazyka na našej univerzite.

Jej Excelencia pani veľvyslankyňa ocenila množstvo bilaterálnych zmlúv, ktoré máme ako univerzita v rámci Erasmus+, a rôznorodosť projektovej spolupráce, ktorú realizujú pracoviská našich fakúlt s talianskymi partnerskými univerzitami,“ uviedla prorektorka prof. Tomaščíková.