Diskusia „Som psychológ a čo teraz?“

Katedra psychológie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach a Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie pripravili 13. marca 2019 pre svojich študentov diskusné neformálne stretnutie na tému „Som psychológ a čo teraz?“.
Hlavným zámerom diskusie bolo priblížiť pracovnú náplň jednotlivých oblastí pôsobenia psychológa. Pozvanie organizátorov prijali štyri psychologičky. Odvetvie klinickej psychológie zastupovala Mgr. Katarína Kubáková, ktorá pracuje na psychiatrickej klinike. Za školskú a poradenskú psychológiu sa na podujatí zúčastnila Mgr. Barbora Rondzíková (pracuje ako školská psychologička). Mgr. Ivana Vargová sa podelila o bohaté skúsenosti z oblastí pracovnej psychológie, developmentu a HR a Mgr. Janka Nezkusilová porozprávala o svojej ceste doktorandky na Katedre psychológie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Študenti v publiku sa zaujímali aj o proces hľadania zamestnania, priebeh výberového procesu a dostupnosť pracovných ponúk.

Mgr. Lenka Abrinková
Katedra psychológie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach