UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Lekárska fakulta

Pozvánka na Konferenciu psychológie zdravia

Ústav verejného zdravotníctva LF UPJŠ Vás srdečne pozýva na Konferenciu psychológie zdravia, ktorá sa uskutoční 4. decembra 2014 od 8.30 do 15.30 hod. v seminárnej miestnosti (budova LF UPJŠ, Trieda SNP 1, 2. p.).

Podporme projekt našich študentov Spolu za zdravý a krásny úsmev

Nadácia Pontis finančne podporí desať zaujímavých študentských projektov, ktoré získajú v hlasovaní verejnosti najvyšší počet hlasov. Študenti LF UPJŠ v Košiciach súťažia so svojím projektom Spolu za zdravý a krásny úsmev. Podporme ich hlasovaním! Bližšie informácie nájdete na www.space.sk.

Výberové konanie pre rezidentský program

Druhé výberové konanie pre uchádzačov o Rezidentský program na LF UPJŠ v Košiciach sa uskutoční dňa 29. septembra 2014 o 13.00 v Seminárnej miestnosti na druhom poschodí IV. sekcie, Trieda SNP 1.

Rozlúčili sme sa s doc. PhDr. Andrejom Stančákom, CSc.

Vo veku nedožitých 90-tich rokov zomrel dňa 9. marca 2014 dlhoročný pracovník Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. PhDr. Andrej Stančák, CSc., ktorý patril k zakladateľskej generácii klinických psychológov na Slovensku.

Rozlúčili sme sa s doc. MUDr. Františkom Longauerom, CSc.

Dňa 23. februára 2014 nás vo veku veku 73 rokov navždy opustil dlhoročný učiteľ Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, bývalý dekan UPJŠ LF a prorektor UPJŠ v Košiciach doc. MUDr. František Longauer, CSc. Česť jeho pamiatke!

Deň otvorených dverí 2014 na LF UPJŠ

V piatok 10. októbra 2014 sa na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach uskutočnil Deň otvorených dverí, ktorého sa zúčastnilo asi 400 študentov stredných škôl.

Rezidentský program - nové

MŠVVaŠ SR ako Riadiaci orgán pre operačný program Vzdelávanie pozastavilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok „Doplnenie systému zdravotníctva o kvalifikovaných odborníkov“.

European Respiratory Journal informoval o výskume spánkového apnoe

Najprestížnejší európsky respirologický časopis publikoval výsledky výskumu pacientov so spánkovým apnoe tímu lekárov zo 16 európskych univerzitných klinických pracovísk, na ktorom sa podieľali aj pracovníci Kliniky pneumológie a ftizeológie LF UPJŠ a UNLP.