Dekan prof. Peter Jarčuška prezentoval írskemu veľvyslancovi výučbu na našej fakulte

V piatok 28. apríla 2023 navštívil našu fakultu írsky veľvyslanec pán Dermot McGauran, ktorého prijal dekan UPJŠ LF prof. MUDr. Peter Jarčuška, PhD. Predmetom návštevy jeho excelencie Dermota McGaurana na Lekárskej fakulte UPJŠ bolo otvorenie ďalšej spolupráce v rámci rozširovania bilaterálnych vzťahov medzi Írskom a Slovenskom. Ako konštatoval pri stretnutí s dekanom Petrom Jarčuškom, Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach je mimoriadne obľúbená medzi zahraničnými študentmi, vrátane medikov pochádzajúcich z Írska, čo potvrdzuje vysokú kvalitu jej vzdelávacích programov.

Dekan UPJŠ LF profesor Peter Jarčuška prezentoval pánovi veľvyslancovi moderné štúdium medicíny na našej fakulte, vrátane využitia špičkového Centra simulátorovej a virtuálnej medicíny pre teoretickú aj praktickú výučbu študentov, či bezprostredného kontaktu s pacientom v rámci praktickej výučby v zdravotníckych zariadeniach, ktorý je pre študentov medicíny a iných zdravotníckych odborov veľkým benefitom.

Jeho excelencia Dermot McGauran po stretnutí s dekanom Jarčuškom rád využil príležitosť hovoriť osobne s írskymi študentmi, pričom ho zaujímali ich vlastné skúsenosti so štúdiom medicíny, i životom na Slovensku. Írski veľvyslanec s uspokojením prijal informáciu, že medici oceňujú kvalitu univerzitného vzdelávania v oblasti ⚕️medicíny na našej fakulte. Zároveň vyzdvihli ústretovosť ich pedagógov a spolužiakov, ale slovenskú pohostinnosť všeobecne.