MDS-ES Winter School for Young Neurologists: Viac ako 40 neurológov z celého sveta sa zúčastnilo seminára na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach

Od 18.04.2024 do 20.04.2024 sa na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach uskutočnil MDS-ES Winter School for Young, ktorý si kladie za cieľ poskytnúť priestor pre zdieľanie skúseností skúsených odborníkov s mladými neurológmi, ktorí sa zaujímajú o oblasť extrapyramídových ochorení.

Tento seminár, organizovaný International Parkinson and Movement Disorder Society European Section, bol zameraný na podporu a rozšírenie siete talentovaných mladých neurológov, vedcov a iných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti so záujmom o extrapyramídové ochorenia. Účastníci mali možnosť navštevovať prednášky, diskusie v paneloch a zúčastniť sa na vyšetreniach pacientov s extrapyramídovými ochoreniami s medzinárodne uznávanými expertmi.

Cieľom programu bolo poskytnúť praktické informácie o diagnóze a liečbe extrapyramídových ochorení. Účastníci mali možnosť sa počas seminára naučiť vyšetrovať pacientov s extrapyramídovými ochoreniami, stanoviť diagnózu pri jednoduchých prípadoch a navrhnúť diferenciálnu diagnózu pri komplexnejších prípadoch. Témy sa zameriavali na parkinsonizmus, hyperkinetické poruchy a ďalšie zložité problémy v oblasti extrapyramídových ochorení.

MDS-ES Winter School for Young Neurologists je jedným z mnohých vzdelávacích aktivít organizovaných MDS pre mladých neurológov a vedcov s cieľom poskytnúť im možnosť rozšíriť svoje znalosti a zručnosti v oblasti extrapyramídových ochorení.

Viac info nájdete TU