Podporili sme adventnú kvapku krvi

Študenti aj členovia vedenia našej lekárskej fakulty sa rozhodli podporiť adventnú kvapku krvi, ktorá odštartovala v stredu 6. decembra 2023 mobilným odberom v Pavilóne zdravia UNLP na Rastislavovej ulici v Košiciach. Prodekanka pre granty, rozvoj a medzinárodné vzťahy doc. RNDr. Miroslava Rabajdová, PhD. a prodekan pre študijný program zubné lekárstvo v slovenskom a anglickom jazyku MUDr. Peter Kizek, PhD., MHA, MPH prišli symbolicky na Mikuláša darovať krv spoločne s riaditeľom univerzitnej nemocnice MUDr. Ľuboslavom Beňom, PhD., MPH, aby motivovali k takémuto šľachetnému činu aj ďalších pracovníkov našej fakulty a univerzitnej nemocnice.
Z radov študentov navštívila mobilný odber v UNLP predsedníčka Spolku medikov mesta Košice  Daniella Jenčová a medici Soňa Janigová, Barbora Jarabáková, Adam Virčík a Martin Hančarik.

Všetkým účastníkom mobilného odberu spríjemňovali deň veselé „Červené nosy“. Profesionálni zdravotní klauni navštívili aj národnú transfúznu službu na Triede SNP v Košiciach, kde podujatie Adventná kvapka krvi potrvá až do 23. decembra. Príďte aj Vy v tomto predvianočnom čase darovať najvzácnejšiu tekutinu, ktorá pomáha zachraňovať ľudské životy!