Prejsť na obsah

Program L’Oréal – UNESCO Pre ženy hľadá nadané vedkyne

1minút, 17sekúnd

Milé kolegyne venujúce sa vede, registrácia do 8. ročníka programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede je otvorená. Nepremeškajte možnosť uchádzať sa o jedno z troch ocenení. Pre víťazky je pripravená štedrá finančná odmena v celkovej výške 21 000 eur na výskumné účely, ale aj na osobný rozvoj. Prihlásiť sa do programu môžu záujemkyne vo veku do 40 rokov najneskôr 29. februára 2024 prostredníctvom webovej stránky www.prezenyvovede.sk .

Hlavným cieľom programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede je motivovať vedkyne pôsobiace na Slovensku a oceniť ich prácu. Ženy majú vo vede dôležité miesto a mottom programu sú slová „SVET POTREBUJE VEDU, VEDA POTREBUJE ŽENY“. Ceny najúspešnejším projektom budú celkovo udelené v kategóriách INŽINIERSKE VEDY A TECHNOLÓGIE, VEDY O ŽIVEJ PRÍRODE a FYZIKÁLNE A FORMÁLNE VEDY.

Program L’Oréal-UNESCO For Women In Science bol založený v Paríži v roku 1998 za účelom podpory žien-vedkýň. Cieľom programu je oceňovať úspechy už etablovaných vedkýň a ich vplyv odbornej činnosti na súčasnú spoločnosť, ako i poskytovať podporu mladým vedkyniam na začiatku ich kariéry. Program sa postupne rozšíril do mnohých svetových krajín a vyznamenal už viac ako 3 900 žien zo 110 štátov. L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede oceňuje vedkyne na Slovensku už ôsmy rok. Doposiaľ bolo v SR ocenených 16 vedkýň, ktoré si rozdelili sumu 70 000 eur.


Študuj na UPJŠ