Uskutočnila sa Študentská vedecká konferencia

V stredu 3. mája 2023 sa na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach uskutočnila Študentská vedecká konferencia, do prípravy ktorej sa zapojilo dvadsať študentov. Prezentovaných bolo celkovo osem prác, ktoré posudzovala osemčlenná komisia zložená zo štyroch pedagógov, dvoch doktorandov a dvoch študentov.

Ocenenia získali tri najlepšie práce, ktoré sa vyberali spomedzi piatich prihlásených v Teoretickej a predklinickej sekcii  a troch v Klinickej sekcii.
Prvé miesto patrí práci nazvanej „α-synukleín v kožných biopsiách ako biomarker manifestnej a prodromálnej Parkinsonovej choroby“, ktorej kolektív autorov si rozdelí odmenu 300 eur.
Na druhom mieste sa umiestnila práca „Fenotypové charakteristiky pacientov s genetickými formami Parkinsonovej choroby“, ktorej riešitelia získali spoločne 200 eur a tretia priečka patrí práci s názvom „Fenotypové hodnotenie karbapenemáza produkujúcich gram negatívnych nefermentujúcich baktérií“ so stoeurovou odmenou pre autorov.

Víťazným kolektívom a ich školiteľom srdečne blahoželáme a želáme úspechy v ďalšej vedeckej práci!

VÝSLEDKY