15 rokov IT Valley Košice – kick off projektu EDIH CASSOVIUM

Súčasťou konferencie Región budúcnosti – budúcnosť regiónu bol aj oficiálny kick-off projektu EDIH CASSOVIUM, ktorého koordinátorom je  Technická univerzita v Košiciach a jeho ďalšími členmi sú Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Košice IT Valley.

EDIH CASSOVIUM je prvým systémovým riešením podpory digitalizácie malých a stredných podnikov a verejných inštitúcií v regióne východného Slovenska a má za cieľ prispieť k zvýšeniu ich konkurencieschopnosti a efektívnosti, prostredníctvom inovatívneho využívania digitálnych technológií.

EDIH – European Digital Innovation Hub  (slov. Európske centrum digitálnych inovácií) bude pomáhať firmám a organizáciám verejného sektora naštartovať procesy spojené s ich digitálnou transformáciou, s využitím kľúčových technologických riešení z oblastí umelej inteligencie, Priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a ďalších, a v neposlednom rade rozvíjať high-tech zručnosti reflektujúce požiadavky digitálnej a zelenej ekonomiky.

Ďalším dôležitým cieľom je pomôcť firmám a verejnému sektoru získavať zdroje na financovanie ich digitálnych inovácií, vytvárať podporujúce inkubačné prostredie pre akceleráciu high-tech start-upov a podporiť budovanie digitálneho inovačného ekosystém v región, so zapojením lokálnych, regionálnych, národných a európskych hráčov v oblasti digitálnej transformácie.
Tieto služby budú zároveň podporené aktívnym zapojením do celoeurópskej siete EDIH a aktívnou spoluprácou s ďalšími sieťami ako EEN, Startup Europe a inými.

Projekt je financovaný z programu Digitálna Európa a Plánu obnovy a odolnosti.