Návšteva Deutsche Telekom AG na UPJŠ v Košiciach

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. vo štvrtok 9. februára 2023 o 11. hodine privítal na pôde UPJŠ v Košiciach vzácnu návštevu zástupcov vedenia spoločnosti Deutsche Telekom AG:

Mardia Niehaus, SVP HR Business Partner, Technology & Innovation, Deutsche Telekom AG;
Olaf Salm, SVP HR BP GHS, Deutsche Telekom AG;
Juraj Girman, viceprezident Telekom IT;
Igor Stančik, viceprezident pre ľudské zdroje;
a ďalší.

Približne 20-členná delegácia sa zúčastnila stretnutia vo veľkej zasadačke Rektorátu UPJŠ s členmi vedenia UPJŠ v Košiciach, rektorom, prorektorkou pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silviou Ručinskou, PhD. a prorektorom pre informatizáciu a riadenie kvality prof. RNDr. Gabrielom Semanišinom, PhD.

Vedenie UPJŠ prezentovalo históriu a súčasné postavenie UPJŠ v akademickom priestore na Slovensku a v zahraničí, akčný plán digitálnej transformácie na UPJŠ, akčný plán Race to Zero, študijné programy, ktoré univerzita ponúka, univerzitný kampus, oblasti vedy a výskumu a spoluprácu UPJŠ s košickými univerzitami (TUKE a UVLF), mestom Košice, Košickým samosprávnym krajom, Košickým inovačným centrom (ICKK), košickými ústavmi SAV, UNLP a priemyselnými partnermi združenými v Cassovia Discovery Park v rámci Košického klastra nového priemyslu.

UPJŠ už v minulosti nadviazala úzku spoluprácu so spoločnosťou T-Systems v rámci projektu IT Akadémia – vzdelávania pre 21. storočie, na úrovni osvetových a vzdelávacích podujatí, študentských olympiád a súťaží, záverečných prác, Dňa kariéry, každoročného podujatia určeného pre sprostredkovanie pracovných príležitostí študentom UPJŠ, Deutsche Telekom je zároveň aktívnym členom Career club UPJŠ. Spolupráca medzi UPJŠ a T-Systems má zásadný dopad na región prostredníctvom klastra Košice IT Valley.

Hostia ocenili prínos niekoľkoročnej spolupráce.