Dohoda o vzájomnej spolupráci medzi UPJŠ v Košiciach a Slovenskou inšpekciou životného prostredia

Dňa 28. októbra 2022 rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. privítal na pôde univerzity zástupcov Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) za účelom podpísania Dohody o vzájomnej spolupráci medzi oboma inštitúciami.

Dohoda bola podpísaná rektorom UPJŠ v Košiciach a generálnym riaditeľom SIŽP Mgr. Ing. Jánom Jenčom za prítomnosti prorektorky pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvie Ručinskej, PhD., univerzitnej profesorky, kvestora univerzity RNDr. Ing. Michala Tkáča, PhD., vedúcej Kancelárie pre riadenie VSK RNDr. Zuzany Orságovej Královej, PhD. a Mgr. Petra Gacíka zo SIŽP.

Predmetom tejto dohody je vzájomná spolupráca medzi UPJŠ a SIŽP v oblasti vzdelávania, vedy, výskumu a prípravy študentov a absolventov univerzity na ich povolanie. Obe strany sa dohodli na organizácii spoločných odborných konzultácií, pôsobení odborníkov z SIŽP ako konzultantov záverečných prác študentov UPJŠ, poskytovaní odborných stáží na pracovisku SIŽP študentom univerzity, účasti odborníkov inšpekcie na odborných a vedeckých podujatiach organizovaných univerzitou a naopak. Strany dohody budú vzájomne spolupracovať aj na rôznorodých vedeckých projektoch a grantoch v oblasti pôsobnosti UPJŠ a SIŽP. Hlavným cieľom dohody je prepojenie skúsenosti štátnej správy v oblasti starostlivosti o životné prostredie s poznatkami vedcov a odborníkov na akademickej pôde.