Umiestnenie UPJŠ v medzinárodnom rebríčku World University Rankings 2023

Od roku 2004 magazín Times Higher Education (THE) publikuje jedno z najvplyvnejších medzinárodných hodnotení univerzitného vzdelávania. Poradie aktuálneho rebríčka World University Ranking 2023 bolo zostavené na základe doteraz  najväčšieho a najrozmanitejšieho hodnotenia univerzít, ktoré zahŕňa 1 799 univerzít v 104 krajinách a regiónoch. Výkonnosť inštitúcií bola hodnotená v štyroch oblastiach (výučba, výskum, odovzdávanie vedomostí a medzinárodná prestíž) na základe 13 ukazovateľoch výkonnosti. Do prieskumu bolo zaradených 40 000 vedeckých pracovníkov, 15,5 milióna vedeckých publikácií, v rámci ktorých analytici skúmali viac ako 121 miliónov citácií. Celkovo bolo zhromaždených viac ako 680 000 údajových bodov od viac ako 2 500 inštitúcií, ktoré poskytli svoje údaje. Výsledky prieskumu odzrkadľujú aktuálny stav, ale aj zmeny v sektore vysokoškolského vzdelávania v celosvetovom meradle.
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa spolu s Univerzitou Komenského v Bratislave a Žilinskou univerzitou umiestnila v rebríčku World University Rankings 2023 do poradia 1 200, čím sa zaradila medzi najlepšie hodnotené univerzity na Slovensku. Do hodnotenia sa zapojilo celkovo osem slovenských univerzít.

World University Rankings 2023