UPJŠ navštívila talianska veľvyslankyňa na Slovensku

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. prijal na akademickej pôde univerzity dňa 17. mája 2023 J.E. Catherine Flumiani, veľvyslankyňu Talianskej republiky na Slovensku.

Na stretnutí bola prítomná aj pani prorektorka pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD. Predmetom rokovania bola história univerzity, doterajšia spolupráca UPJŠ s výskumníkmi talianskych univerzít, ale aj v oblasti vzdelávania, zároveň sa diskutovalo o možnostiach ďalšej spolupráce, ako napríklad rozvoja talianskeho jazyka na UPJŠ. J.E. Catherine Flumiani ocenila kvalitu univerzitou poskytovaného vzdelania talianskym študentom riadneho štúdia, ale aj v rámci mobilít.

Po skončení rokovania pokračovala návšteva veľvyslankyne na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach, kde ju prijali prodekan pre štúdium všeobecného lekárstva v anglickom jazyku prof. MUDr. Daniel Pella, PhD. a predseda akademického senátu fakulty doc. Ing. Jaroslav Majerník, PhD. Pani veľvyslankyňa Flumiani mala príležitosť osobne sa stretnúť s talianskymi študentmi medicínskych odborov v angličtine a pozrieť si Centrum simulátorovej a virtuálnej medicíny.