UPJŠ v Košiciach uzatvorila Rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci so spoločnosťou AGEL SK

Rámcová zmluva o vzájomnej spolupráci bola uzatvorená 1. marca 2023 na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v zastúpení rektora UPJŠ prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc., dekana Lekárskej fakulty UPJŠ prof. MUDr. Petra Jarčušku, PhD., riaditeľa Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL (VVVI) MUDr. Jozefa Pribulu, PhD., MBA, a riaditeľa Odboru riadenia projektov a Odboru dotačných projektov AGEL Mgr. Andreja Šlosára, MPH. s cieľom konkretizovať hlavné oblasti a formy spolupráce medzi spoločnosťou AGEL SK, VVVI AGEL a UPJŠ v Košiciach.

Zmluvné strany sa dohodli na spoločnom postupe v zabezpečovaní spolupráce v oblastiach vedy, výskumu a vzdelania, a rovnako aj v nemenej dôležitej oblasti prepájania teórie s praxou v záujme zvýšenia kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti v úzkom prepojení na najmodernejšie vedecké a výskumné poznatky či vzdelávacie metódy. Spolupráca inštitúcií bude prebiehať na úrovni realizácie odborných aktivít študentov a zamestnancov UPJŠ v odboroch korešpondujúcich s činnosťami vykonávanými v zdravotníckych zariadeniach AGEL.

Podpisom zmluvy sa vytvoril rámec pre aktívnu spoluprácu medzi spoločnosťou AGEL, pridruženými spoločnosťami patriacimi do skupiny AGEL SK a UPJŠ v Košiciach prebiehajúcu na úrovni aplikácie poznatkov vedy a výskumu v riešení aktuálnych a koncepčných úloh, skvalitňovania vzdelávania študentov univerzity a odbornej prípravy zamestnancov. Cieľom spolupráce je zosúladenie výskumných aktivít k obojstrannému prospechu, využívanie výsledkov zo spoločných výskumných aktivít v oblasti vysokoškolského vzdelávania a vzájomné užívanie materiálno-technických a priestorových zdrojov zmluvných strán.

„Veľmi vítame uzatvorenie rámcovej zmluvy o spolupráci, pretože spoločnosť AGEL poskytuje služby nielen v oblasti zdravotníctva, ale zohráva dôležitú úlohu v oblastiach výskumu a vývoja prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied. Zmluva precizuje spoluprácu v oblasti výskumu, vývoja a taktiež v oblasti vzdelávania, aj vo väzbe na Operačný program Slovensko považujeme spoločný postup vo výskume za veľmi dôležitý,“ vyjadril sa rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.